بیوگرافی بازیگران

گنجینه طلایی فرعون مصر به پاریس رسید | تکراری ها

  • تاریخ : 23ام اردیبهشت 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 247 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

گنجینه فرعون طلایی مسافری است که بصورت نمایشگاه به کشورهای مختلف سفر خواهد کرد. مقصد این روزهای نمایشگاه پاریس است و پس از اتمام نمایشگاه این گنجینه طلایی به موزه بزرگ قاهره در مصر باز می گردد.

به گزارش واریته نمایشگاه گنجینه فرعون طلایی که بزرگترین نمایشگاه فرعون توت عنخ آمون است بیش از ۱۵۰ اثر را برای عموم به نمایش می گذارد ۶۰ اثر باستانی این مجموعه تاکنون هرگز از مصر خارج نشده بودند. این نمایشگاه به دلیل نزدیک شدن به صدمین سالگرد کشف مقبره توت عنخ آمون برگزار شده و آثاری که در آن به نمایش گذاشته می شود شامل آثار باستانی است که همراه با فرعون در مقبره او مدفون شده تا در زندگی پس از مرگ به کار رود.

در میان آثار نمایشی، تابوت طلایی که بدن مویایی شده توت عنخ آمون در آن قرار داشت و مجسمه طلایی که متخصصان معتقدند چهره ای از توت عنخ آمون را به نمایش می گذارد، نیز دیده می شوند. حلقه های نفیسی که در انگشتان توت عنخ آمون کشف شده بود در کنار جواهرات فراوانی که بدن او را مزین کرده بودند و صندل های طلایی که در مقبره او قرار داشتند نیز در این نمایشگاه دیده می شوند. این نمایشگاه اطلاعات جدیدی درباره دودمان توت عنخ آمون به کمک بررسی های انجام شده بر مومیایی ۳۳۰۰ ساله فرعون طلایی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. این آثار باستانی که در کنار مقبره توت عنخ آمون قرار داشتند در سال ۱۹۲۲ و توسط باستان شناس بریتانیایی هاوارد کارتر کشف شدند.

توت عنخ آمون یکی از مشهور ترین پادشاهان مصر باستان و فرزند ارشد نفرتی تی و آخن آتون است که در سن ۱۰ سالگی به تخت نشست. او تنها ۹ سال پس از آن زنده ماند و تا سال ۱۳۲۴ پیش از میلاد پادشاهی کرد و در طول دوران پادشاهی اش تلاش زیادی برای بازگرداندن مذهب چند خدایی آغاز کرد، تلاش هایی که با انقلاب پدرش آخناتون و تثبیت یکتاپرستی در مصر بی نتیجه ماند.

این نمایشگاه از بیست و سوم مارس در پاریس که خود بزرگترین موزه جهان را دارد آغاز به کار کرده و تا پانزدهم سپتامبر به کار خود ادامه خواهد داد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.