بیوگرافی بازیگران

کجا میتوان بزرگترین حیوان گوشتخوار دنیا را دید؟ | تکراری ها

  • تاریخ : 6ام اردیبهشت 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 281 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

بزرگترین حیوان گوشتخوار دنیا اسمی است که لرزه بر تن هر فردی خواهد انداخت و کنجکاوی بسیاری را بر خواهد انگیخت که این حیوان چه چیزی میتواند باشد و کجا میشود پیدایش کرد؟

به گزارش واریته یک مرکز فسیل شناسی در کانادا فسیلی از یک تیرانوسوروس Tyrannosaurus پیدا کرده که وزن آن به قدری‌ست که می‌توان گفت از تمامی فیل‌هایی که در حال حاضر روی کره‌ی زمین زندگی می‌کنند، سنگین‌تر بوده است. نتیجه‌ی پژوهش آناتومیک این مرکز فسیل شناسی که اخیرا منتشر شد، حاکی از آن است که بقایای ۶۵ درصد از استخوان‌های این جاندار موجود می‌باشد و فقط برخی از دنده‌ها و بخشی از پاهای او در دست نیست. جالب است بدانید که محققان نام بقایای این دایناسور را به صورت مستعار اسکاتی گذاشته‌اند.

پژوهش‌ها نشان داده‌اند که این دایناسور غول‌پیکر دست کم ۲۸ سال سن داشته است و متعلق به ۶۵ میلیون سال پیش می‌باشد. علت مرگ این دایناسور عفونت تشخیص داده شده است، گویا بدن او زخمی شده و بر اثر عفونت زخم جان خود را از دست داده بود همچنین بقایای پیکر او نشان می‌دهد که دندان‌هایش نیز در درگیری‌ها شکسته بودند.

با یافته شدن بقایای این تیرانوسوروس محققان بر این عقیده هستند که به احتمال زیاد دایناسورهای بزرگتر از این نمونه نیز وجود دارند که هنوز کشف نشده‌اند. خوب است بدانید که تیرانوسوروس یکی از شناخته‌ شده‌ترین گونه‌های دایناسورها می‌باشد که تا به امروز ۲۰ نمونه از فسیل و بقایای استخوان‌هایشان یافت شده است. لازم است ذکر کنیم که بقایای بدن اسکاتی در حقیقت در سال ۱۹۹۱ میلادی کشف شدند و حالا تحقیقات بر روی آن تکمیل شده و نتایج بررسی‌ها منتشر گردیده‌اند.

یکی از دانشمندانی که روی بقایای این دایناسور کار می‌کند، چنین بیان کرد که: “در گذشته زندگی در حیات وحش آسان نبوده است، حتی برای جانوران قدرتمند و گوشتخوار و صدماتی که به این دایناسور وارد شده بیانگر همین موضوع هستند.”

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.