بیوگرافی بازیگران

چه افرادی در معرض ناشنوا شدن هستند؟ | تکراری ها

  • تاریخ : 18ام اردیبهشت 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 265 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

خظر بزرگ ناشنوا شدن برای برخی افراد بسیار نزدیک است و طبق نتایج مطالعه جدید محققان ژاپنی سیگار کشیدن با افزایش خطر کاهش شنوایی ارتباط دارد.
به گزارش واریته محققان مرکز ملی سلامت و پزشکی ژاپن در این مطالعه داده های مرتبط با معاینات سالانه ۵۰ هزار نفر را انالیز کردند، این معاینه ها از جمله شامل شنوایی سنجی و یک پرسش نامه تکمیل شده در مورد شیوه زندگی مرتبط با سلامت هر فرد می شد.
آنها تاثیر فاکتور های مختلفی چون سیگار کشیدن افراد سیگاری فعلی، سابق، و کسانی که هرگز سیگاری نبودند تعداد سیگار هایی که در روز کشیده می شد و طول توقف سیگار کشیدن را بر میزان کاهش شنوایی و در نهایت ناشنوا شدن افراد بررسی کردند.
محققان حتی پس از در نظر گرفتن عواملی مانند سر و صدای شغلی و سایر عوامل موثر بر کاهش شنوایی متوجه شدند که خطر کاهش شنوایی در میان افراد سیگاری در مقایسه با افرادی که هرگز سیگاری نبودند، ۱.۲ تا ۱.۶ برابر بیشتر بود.
در این بررسی، گر چه ارتباط میان سیگار کشیدن و کاهش شنوایی در فرکانس بالا قویتر از کاهش شنوایی در فرکانس کم بود، اما خطر کاهش شنوایی هم در فرکانس بالا و هم در فرکانس پایین با مصرف سیگار و سایر دخانیات افزایش می یافت. با این وجود این افزایش خطر در طول پنج سال پس از ترک سیگار کاهش می یافت.
محققان خاطر نشان کردند که مطالعه آن ها مدرک محکمی ارائه می دهد که سیگار کشیدن یک عامل خطر ساز مستقل برای کاهش شنوایی است.
طبق سایر گزارش های محققان تمام نقاط دنیا این نتایج مدرک محکمی برای حمایت از این موضوع ارائه می دهد که سیگار کشیدن یک عامل سببی برای کاهش شنوایی است و بر لزوم کنترل مصرف تنباکو برای پیشگیری و یا کند کردن روند کاهش شنوایی تاکید می کند.

پس نتیجه میگیریم بنا بر تمام تحقیقات انجام شده سیگار کشیدن با افزایش خطر کاهش شنوایی ارتباط دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.