بیوگرافی بازیگران

چطور بهترین بیمه مسافرت خارجی را با چه معیاری انتخاب کنیم؟ | تکراری ها

  • تاریخ : 29ام فروردین 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 334 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

خطرات و ریسک های سفر میتواند از یک بیماری در حین سفر شروع شود تا گم شدن یا دزدیده شدن مدارک یا وسایل سفر شما یا حتی رعایت نکردن قوانین یک کشور به صورت ناخواسته. طبیعتا آنچه تا حدی خیال ما را از این موضوع راحت می کند یک بیمه مسافرت خارجی کامل و معتبر است.

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا در مورد بیمه مسافرت خارجی اطلاعات بیشتری بدست آوریم

بیمه‌نامه ممکن است چند سفره باشد و تعداد نامحدودی سفر را در یک بازه‌ی زمانی خاص، تحت پوشش قرار دهد. در زمینه‌ی تامین مخارج پزشکی، بیمه‌نامه‌های مختلف با هم تفاوت دارند و ممکن است سطح پوشش آن‌ها با هم متفاوت باشد. بیمه‌نامه‌هایی که سطح بیشتری از مخارج پزشکی را برعهده می‌گیرند، معمولا برای کشورهایی هستند که هزینه‌ی مخارج پزشکی در آن‌ها بسیار بالا است مثلا آمریکا.

 

این موضوع که یک بیمه ایرانی چطور می تواند به یک مسافر در خارج از کشور خدمات بیمه ای بدهد بحث آنچنان پیچیده ای نیست. معمولا بیمه ها برای بیمه های مسافرت خارجی با یک شرکت خارجی قرارداد دارند که به آن ها کمک رسان گفته می شود. برای مثال کمک رسان بعضی از بیمه های مسافرتی ایران به شرح زیر است:

بیمه مسافرتی ایران: کمک رسان ایفرا – IFR

بیمه مسافرتی سامان : کمک رسان میدیست – MIDEAS

بیمه مسافرتی پاسارگاد: کمک رسان اواسان – EVASA

بیمه مسافرتی ملت: کمک رسان رایچوز و رم

بیمه مسافرتی پارسیان: کمک رسان رایچوز و میدیس

بیمه مسافرتی ما: کمک رسان مارم و میدیست

اگر اتفاقی افتاد چطور باید از بیمه مسافرت خارجی خود استفاده کنم؟

اگر برای شما مشکلی رخ داد باید با شماره روی بیمه نامه مسافرتی خود تماس بگیرید و موضوع را به آنها بگویید و به سوالات اپراتور پاسخ دهید.

بیمه ها با دو سناریوی مختلف به شما خسارت می دهند

بعضی از شرکت ها همان لحظه مشکل شما را پیگیری می کنند و هزینه مربوط به آن را پرداخت می کنند

سناریوی بیشتر شرکت های بیمه ای به این صورت است که شما باید خودتان مشکل را حل کنید و بعد از آن مدارک و صورتحساب ها را به بیمه ارائه داده و هزینه را دریافت کنید.

دو نوع سناریو برای دریافت خسارت وجود دارد اگر هزینه مستقیم از طرف کمک رسان در لحظه مورد نیاز پرداخت شد که خیر در غیر اینصورت می توانید یک شماره حساب بین المللی را به شرکت کمک رسان بدهید تا واریزی خسارت پرداخت شود و در غیر این صورت از کمک رسان می خواهید تا مبلغ را به بیمه کشور شما پرداخت کند و شما با ارائه مدارک به بیمه طرف قرارداد خود در ایران مبلغ هزینه را دریافت کنید.

بیمه مسافرت خارجی

نحوه پرداخت هزینه شرکت‌های کمک‌رسان در سفر دو نوع است؛ در یک حالت این شرکت‌ها با ارگانی که بیمه‌گزار برای رفع خسارت با آن سروکار دارد (مثل بیمارستان و…) ارتباط برقرار می‌کنند و هزینه خسارت را مستقیم با آنجا حساب می‌کنند. برای مثال اگر بیمه‌گزاری در سفر دچار آسیب جسمی شود و او را به بیمارستان منتقل کنند، شرکت کمک‌رسان هزینه درمان او را مستقیم با بیمارستان حساب می‌کند.

قیمت بیمه مسافرت خارجی به موارد مختلفی ارتباط دارد

۱- مقصد: هر کدام از کشورها هزینه ها و ریسک های خاص خود را برای بیمه دارد و به تناسب آن قیمت بیمه متفاوت خواهد بود. مثلا قیمت سفر به منطقه شینگن با قیمت سفر به یک کشور تفاوت دارد والبته قیمت بیمه سفر به هر کشوری هم به صورت مجزا تفاوت دارد

۲- سن: اگر بیمه گذار خیلی کم سن یا خیلی مسن باشد ریسک بیمه و متناسب با آن قیمت بیمه مسافرتی را بالا می برد. معمولا زیر ۱۲ و بالای ۶۵ سال پر ریسک هستند و البته از ۶۵ به بالا ۵ سال به ۵ سال افزایش قیمت در بیمه مسافرتی لحاظ می شود

۳- زمان: هر چه زمان بیشتری را در سفر باشید بیمه با ریسک بیشتری همراه می شود پس قیمت بیمه مسافرتی بالا می رود

۴- تعهدات مالی: هر چه بیمه تعهد بیشتری را قبول کند قیمت آن بالاتر می رود. به صورت معمول بیمه با سقف تعهد ۵۰۰۰۰ یورو صادر می شود

۵- پوشش ها: اینکه چه مواردی تحت پوشش بیمه است در قیمت بیمه تاثیرگذار است. هر چه پوشش بیمه مسافرتی بیشتر باشد قیمت آن هم بیشتر است.

بیمه مسافرت خارجی

پوشش خسارت دزدیده شدن یا گم شدن پول با بیمه مسافرت خارجی

چندی پیش مسافری از یکی از بیمه ها، بیمه مسافرتی خود را تهیه کرد و در شهر پاریس ۱۰۰۰ یورو از جیب او دزدیده شد. با این که در وب سایت بیمه مذکور قید شده بود که ” گم شدن یا دزدیده شدن کیف مدارک جبران خسارت می شود”  ولی در تماس با شرکت متوجه شدیم که دزدیده شدن پول تحت پوشش هیچ بیمه ای نیست.

به دلیل اینکه راهی برای اثبات این ادعا وجود ندارد و ممکن است از آن سوء استفاده شود، هیچ شرکت بیمه ای ریسک این اتفاق را قبول نمی کند مگر اینکه مدارکی برای این ادعا داشته باشید. مثلا بتوانید به پلیس شهری که در آن منطقه بوده مراجعه کنید و آنها بتوانند دوربینی را در آنجا چک کنند و با این سند برای جبران خسارت اقدام کنید.

در صورتی که چمدان ها در فرودگاه دزدیده یا کم شود بیمه هزینه آن را تقبل می کند البته در اکثر بیمه های مسافرتی باید لوازم داخل چمدان از قبل لیست شده باشد و ارزش آن مشخص باشد. در صورتی که چمدان بیرون از فرودگاه گم شود باید مثل بند بالا در مورد دزدیده شدن پول، مدارکی برای اثبات این ادعا ارائه شود.

بیمه مسافرت خارجی

فرض کنید که پاسپورت خود را در سفر گم کرده اید، باید به پلیس مراجعه کنید و برای به دست آوردن المثنی و مدارک زمان بگذارید و البته مقداری هزینه هم پرداخت کنید. بیمه های مسافرتی، مبالغ پرداختی را به شما پرداخت خواهند کرد ولی خسارتی بابت زمان از دست رفته و بر هم خوردن برنامه سفر شما پرداخت نخواهند کرد.

پوشش درمان در بیمه مسافرت خارجی

در صورتی که در سفر دچار مشکل جسمی شوید، بیمه تا سقف تعهدات درمانی خود به شما خسارت خواهد داد ولی بین ۲۰ تا ۲۵ یورو از آن را بابت فرانشیز کم خواهد کرد. این هزینه هم ممکن است با توجه به سیاست کمک رسان در همان لحظه مورد نیاز یا بعدا طبق فاکتور به شما پرداخت شود.

در صورتی که به دلیل حاد بودن وضعیت مجبور به برگرداندن بیمار به کشور باشند هزینه برگرداندن را بیمه تقبل خواهد کرد و در صورتی که بیمه شده در سفر فوت کند، بیمه مسافرتی فقط هزینه حمل جسد به کشور را به عهده خواهد گرفت.

بیمه مسافرت خارجی

در صورتیکه مسافر دچار بیماری شود و بیش از ۱۰ روز بستری شود، بیمه مسافرتی هزینه سفر یکی از اقوام درجه یک او را پرداخت می کند. بیمه هزینه های درمانی بیماری را که مسافر قبل از سفر به آنها دچار بوده به عهده نمی گیرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.