بیوگرافی بازیگران

چرا فنلاند شادترین کشور دنیاست؟ | تکراری ها

  • تاریخ : 16ام فروردین 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 351 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

اخیرا بر اساس تصمیمات سازمان ملل متحد، عنوان شادترین کشور دنیا به فنلاند تعلق گرفته است. راه حل های توسعه پایدار سازمان ملل یک ارزیابی و گزارش سالانه به جهت ارزیابی میزان شادی در هر کشور براساس عواملی مانند امید به زندگی، حمایت های اجتماعی و سطح فساد تهیه نموده و برای اولین بار در این گزارش رفاه مهاجران نیز در نظر گرفته شده است. بر اساس نتایج بدست آمده از این گزارش، فنلاند از جایگاه ۵۰ در سال ۲۰۱۷ میلادی به جایگاه اول در سال ۲۰۱۸ میلادی دست یافته و جایگاه اول که متعلق به نروژ بود را از آن خود نمودند.

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا بفهمیم چرا فنلاند شادترین کشور دنیاست

قدرت اقتصادی

شادترین کشور دنیا لزوما به معنای ثروتمندترین آن ها نیست اما آن ها به خوبی توانایی مدیریت و حل مسائل اقتصادیشان را در یک اقتصاد جهانی بی ثبات دارند. فنلاند در سال های اخیر بویژه پس از بحران اقتصادی منطقه اروپا، چندین بار وضعیت اقتصادی متزلزل را تجربه کرده اما توانسته به خوبی از آن شرایط سخت عبور کند. جالب است بدانید که تنها نزیک به ۶ درصد از جمعیت فنلاند در فقر و نداری زندگی می کنند و کمترین تعداد فقیر را در حوزه اتحادیه اروپا دارد. این مورد از دانستنی هایی درباره فنلاند هست.

حمایت های اجتماعی

مالیات در فنلاند بسیار زیاد است. اما مالیات های دریافتی به شیوه کاملا درست و خردمندانه صرف سیستم حمایت های اجتماعی می شوند. سیستم امنیت اجتماعی که با نام Kela شناخته شده است شامل خدمات رایگان درمانی برای تمام فنلاندی ها و همچنین خدمات اورژانسی درمانی بطور رایگان برای گردشگران نیز مورد استفاده است. همچنین این خدمات پزشکی درمانی برای نوزادان تازه متولد شده نیز رایگان است. اخیرا این ایده مورد پسند و پذیرش کشورهای دیگری همچون اسکاتلند واقع شده است. میزان بی خانمان ها در این کشور نیز با توجه به برنامه های حمایتی اجتماعی نیز بسیار کم است. این مورد نیز از اطلاعات مهم درباره فنلاند می باشد.

امید به زندگی و سلامت

دلیل اینکه آمریکا از جایگاه ۱۴ در لیست شادترین کشورها به جایگاه ۱۸ در سال ۲۰۱۸ میلادی نزول کرد، عمدتا بحران رو به رشد سلامت در کشور است. چاقی بیش از اندازه، مصرف بی رویه مواد مخدر و نوشیدنی های الکی و همچین افزایش سطح افسردگی همگی در آمریکا افزایش یافته اند. میانگین طول عمر و امید به زندگی در فنلاند ۸۱/۳۸ سال است و سیستم مراقبت های سلامتی جهانی، سلامت ذهنی و جسمی شهروندان را در سطح خوبی بطور کلی حفظ می کند.

آزادی انتخاب

یکی از مهمترین مسایلی که توجه مهاجرین در فنلاند را به خود جلب می کند، احساس آزادی است که در آنجا بدست می آورند. آزادی های فیزیکی و همچنین اجتماعی با اندکی قوانین محدود کننده. در دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی فنلاند جشن ۱۰۰ سالگی آزادی خود از حکومت روسیه و احداث جامعه ای آزاد را جشن گرفته است.

رفاه مهاجران

رفاه مهاجران عاملی است که به تازگی آن را در لیست عوامل تاثیر گذار بر روند شادی مد نظر قرار داده اند. فنلاند بالاترین امتیاز در این آیتم را نیز کسب نموده است. در حالیکه سرما و دور بودن فنلاند اغلب عواملی در جهت دفع مهاجران به این منطقه هستند اما طبق تجربه مهاجران، فنلاند با وجود سرمای شدید، کشوری با مردمی بسیار خون گرم و مهمان نواز است. سیستم امنیت اجتماعی با ارائه بهترین خدمات و کمک رسانی به مهاجران تلاش در جذب آن ها دارد. به عنوان مثال برگزاری کلاس های زبان فنلاندی، کلاس های آموزش فرهنگ و اطلاعات مرتبط با زندگی در فنلاند از جمله اقدامات برای رفاه هر چه بیشتر مهاجران و از دلایل جذابیت فنلاند است. با توجه به وجود منتقدان در جذب مهاجران که به عقیده آن ها کشور دچار چندگانگی فرهنگی می شود عده ای دیگر معتقدند حضور مهاجران در حل بحران های کشور مانند نیاز به نیروی کار بدلیل کاهش نرخ تولد، می تواند راه حل بسیار مناسبی باشد و از دلایل جذابیت فنلاند باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.