بیوگرافی بازیگران

چرا باید به مسافرت برویم؟ | تکراری ها

  • تاریخ : 22ام خرداد 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 229 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

مسافرت همیشه باعث ایجاد انگیزه زندگی و تقویت روحیه و نشاط در انسان می شود. آیا هیچ دقت کرده اید وقتی قصد سفر دارید از شب قبل دچار هیجان خاصی می شوید؟ یا اینکه با چه انرژی بیشتری مشغول به جمع و جور کردن وسایل سفر می شوید؟

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا ببینیم واقعا چرا باید به مسافرت برویم؟

۱- ارزش کالاها و تفاوت قیمت را درک میکنیم

هزینه سفر ممکن است که از چند هزار دلار تجاوز کند, بستگی به این دارد که به چه سفری بروید. اما ارزشی که می تواند بروی زندگی و خاطرات تان بگذارد خیلی ناچیز باشد.

در مورد اینکه چقدر می خواهید خرج کنید خوب فکر کنید، مطمئن شوید، و همچنین در نظر بگیرید که چه چیزهای دیگری از این تعطیلات مد نظرتان است، چه افرادی را می خواهید ملاقات کنید، چه تجربه ای را می خواهید داشته باشید و ۱۰ سال بعد چه چیزهایی را می خواهید از این تجربه به خاطرتان بیاورید.

چرا باید به مسافرت برویم؟

۲- غم و اندوه را از خود دور میکنید

کریس ولز روانشناس می گوید: وقتی سفر می کنید خودتان را مسئول حفاظت از خود می دانید بنابراین همین مسئولیت جدید باعث تمرکز روی محیط جدید و مسائل مربوط به آن می شود و در واقع باقی موارد به حاشیه رانده می‌شود پس متوجه می‌شوید که در کنترل اوضاع اطراف خود چقدر توانمند عمل کرده‌اید و راه حل برطرف کردن مشکل قبلی را به سادگی خواهید یافت.

چرا باید به مسافرت برویم؟

۳- مدیریت زمان و قدرت برنامه ریزی را کسب میکنید

در طول مدت سفر دیگر خبری از آشفتگی برنامه ها و عدم تمرکز نیست بنابراین سیستم مغزما به طور کامل کنترل را به عهده گرفته و فارق از هرگونه درگیری روزانه برنامه های ما رو کنترل می کند. دقیقا آنچه را که می خواهیم برای ما محیا خواهد کرد کاری که هرگز زندگی روزمره ما و محل کارمان اجازه آن را به ما نخواهد داد.

طبق آمار ۲۰ درصد از برنامه‌ریزی روزانه ما محقق نخواهد شد آنهم به دلیل تداخل برنامه‌ها با یکدیگر و عدم کنترل زمان به طور عادی این تداخل در هنگام سفر تقریبا به ۵ درصد کاهش می یابد که عدد بسیار قابل قبولی برای برنامه‌ریزی روزانه ماست.

چرا باید به مسافرت برویم؟

۴- با افراد و فرهنگ های مختلف آشنا میشوید

وقتی به شهرها و مناطق مختلف مسافرت می کنیم، با انسان های مختلف، رسم و رسوم های مختلف برخورد می کنیم. سفر کمک می کند تا افراد مختلفی را ملاقات کنید. اجتماعی بودن و معاشرت کردن نوعی درمان به حساب می آید و باعث می شود با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف آشنا شوید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.