بیوگرافی بازیگران

پول های مشکوک در نمایش خانگی محصول اقتصاد به هم ریخته ایران است! | تکراری ها

در حالی که این روزها موضوع فساد اقتصادی تهیه کننده «شهرزاد» در رسانه ها بازتاب منفی بسیاری داشته و دادستان کل کشور هم اعلام کرده که عاملان پولشویی در سینما تحت تعقیب گرفتند، فریدون جیرانی درباره شرایط شبکه نمایش خانگی پس از فساد اثبات شده محمد امامی گفت و گویی را با روزنامه همشهری داشته است.

به گزارش واریته، جیرانی در این باره به همشهری گفت: «شبکه نمایش خانگی زیر ذره‌بینی قرار گرفته که آن ذره‌بین خودش دارای بحث است. این‌ تصور که پول‌هایی که وارد شبکه نمایش خانگی شده، پول‌های مشکوک است شرایط را برای همه ما دشوار و شبکه نمایش خانگی را ضربه‌پذیر کرده است.‌ ای‌کاش آن اتفاق پشت «شهرزاد» پیش نمی‌آمد که ما می‌توانستیم سربلندتر و سرافرازتر از حضور صاحبان نقدینگی در شبکه نمایش خانگی دفاع کنیم؛ یعنی در واقع تصورم این است که این‌ صاحبان نقدینگی دلشان می‌خواهد در سینما و در شبکه نمایش خانگی سرمایه‌گذاری کنند و این هیچ اشکالی ندارد چون الان نقدینگی سمت دلار و ملک نمی‌رود و آمده به سمت سینما و همه پول‌ها هم مشکوک نیست. ما اگر بخواهیم همه را با یک چوب برانیم بی‌انصافی است. به‌نظر من شفافیت سرمایه‌گذاری قضیه مهمی است و باید همه در این بخش شفاف عمل کنند.»

فریدون جیرانی که خود این روزها مشغول تصویربرداری سریال نهنگ آبی برای شبکه نمایش خانگی است، بحث ورود پول های مشکوک به این رسانه را کتمان نمی کند و معقتد است این اتفاق محصول اقتصاد به هم ریخته ایران است: «با اتفاقاتی که برای «شهرزاد» و سرمایه‌گذاران آن افتاده، شبکه نمایش خانگی آسیب‌پذیر شده و من پول‌های مشکوک را کتمان نمی‌کنم ولی فراموش نکنیم که این پول‌های مشکوک محصول یک اقتصاد به هم ریخته در ایران است که نه سرمایه‌داری است و نه دولتی.»

این کارگردان در پایان این موضوع تاکید کرد: «اقتصاد ما نه دولتی است و نه خصوصی و در واقع ملغمه‌ای است از یک اقتصاد آشفته که اگر سر و سامان نگیرد ما پول‌های مشکوک و فساد بیشتری را شاهد خواهیم بود. ما احتیاج داریم به صاحبان نقدینگی که بیایند و سرمایه‌گذاری کنند و جلبشان کنیم ولی نیاز هم داریم که این پول‌ها سالم باشند.»

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.