بیوگرافی بازیگران

پنج کشور که بالاترین سطح امید به زندگی را دارند | تکراری ها

  • تاریخ : 27ام اسفند 1397
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 388 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

با وجود مشکلات پیش آمده در سطح بین المللی از کاهش منابع طبیعی و نابودی سطح زنده کره زمین به مرور زمان تا مشکلات اقتصادی که هر روز حتی ابرقدرت ترین کشور های دنیا را نیز تحت پوشش قرار میدهد باید دید در طی بیست سال آینده کدام کشور ها هستند که کمتر از سایرین تحت تاثیر منفی این شزایط منفی قرار بگیرند

در ادامه این مطلب از واریته قصد داریم کشور هایی که تا سال ۲۰۴۰ میلادی در بالاترین سطح امید به زندگی در دنیا قرار گیرند را به شما معرفی کنیم

اسپانیا

کشوری که هم اکنون جایگاه چهارم در لیست کشورهایی با بالاترین سطح امید به زندگی را دارد و در دهه آینده جایگاه اول که متعلق به ژاپن است را خواهد گرفت. تا سال ۲۰۴۰ میلادی میانگین سنی امید در بین اسپانیایی ها ۸۵/۸ سال خواهد بود. مطالعاتی که توسط موسسه ارزیابی معیارهای سلامتی (IHME) صورت گرفته و نتایج تحقیقشان در ژورنال Lancet به چاپ رسیده نشان می دهد که رژیم غذایی مدیترانه ای در بین اسپانیایی ها یکی از مهمترین دلایل برای افزایش امید و قرار گرفتن در جایگاه اول لیست است، همچنین این کشور دارای بهترین مراکز درمانی و سلامتی در سطح جهان است و جایگاه هفتم در جهان را از این نظر به خود اختصاص داده است. خدمات درمانی برای ساکنان اسپانیا رایگان است و پزشکان بسیاری در این مراکز درمانی مشغول به کار هستند.

ژاپن

ژاپن کشوری است که سال ها جایگاه اول در بالاترین میزان امید به زندگی را دارد و در طی ۲۰ سال آینده در رده دوم قرار خواهد گرفت. تا سال ۲۰۴۰ میلادی ژاپن با مقدار امید به زندگی ۸۵/۷ در جایگاه دوم بعد از اسپانیا قرار خواهد گرفت. عادات غذایی سنتی ژاپنی ها، غذاهای دریایی غنی و مصرف سبزیجات یکی از اولین و مهمترین فاکتورهای طول عمر بالا در این کشور است.

سنگاپور

سنگاپور با میانگین سنی امید ۴۸۵ تا سال ۲۰۴۰ میلادی در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت.

سوئیس

سوئیس میزان امید ۸۵/۲ سال را تا سال ۲۰۴۰ میلادی خواهد داشت و جایگاه چهارم را در لیست جهانی بالاترین طول عمر و بالاترین میزان امید خواهد داشت. مطالعات صورت گرفته بر روی فاکتورهای تاثیر گذار بر عمر طولانی شهروندان سوئیسی شامل همه چیز از سطوح بالا تا متوسط ثروت و راحتی، عشق به خود، محصولات غذایی سالم به خصوص لبنیات عالی است.

جنوب اروپا

بطور کلی کشورهای اروپای جنوبی نتایج خوبی در این مطالعات بدست آورند. به عنوان مثال کشور پرتغال از جایگاه ۲۳ به جایگاه ۵ ارتقا یافته و ایتالیا جایگاه ششم رو به خود اختصاص داده است. بعضی عوامل که باعث قرارگیری این کشورها در رده بالای جهانی شده اند عبارتند از مصرف فراوان سبزیجات، ماهی و میزان مصرف بسیار کم شکر در رژیم های غذایی.

طبق این مطالعات یکسری نتایج تعجب برانگیز و غیر قابل تصور بدست آمده است از جمله جایگاه ایالت متحده آمریکا که در سال ۲۰۱۶ میلادی در رده ۴۳ بوده تا سال ۲۰۴۰ به رده ۶۴ از لیست نزول پیدا خواهد کرد و میانگین امید به زندگی ۷۸/۷ سال به ۷۹/۸ سال خواهد رسید. یکی از عمده ترین دلایل جایگاه این کشور، مصرف بی رویه مواد اعتیاد آور مانند هروئین است. هر روز ۱۱۵ نفر در آمریکا بدلیل مصرف بیش از اندازه مواد مخدر جان خود را از دست می دهند. این یک مساله جدی در رابطه با بهداشت عمومی بوده که به نظر تاثیر بسیاری بر طول عمر مردم این کشور دارد که باید به شکل کار آمدتر با آن برخورد می شود. در جایگاه آخر این لیست کشور لزوتو (Lesotho) در آفریقای جنوبی با میانگین طول عمر ۵۷/۳ سال قرار گرفته است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.