بیوگرافی بازیگران

هنگام بازگشت از سفر به چه نکاتی باید توجه کرد؟ | تکراری ها

  • تاریخ : 14ام اردیبهشت 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 270 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

در مورد سفر کردن و نکات مهم و ضروری که باید دانشت اغلب درباره قبل از انجام سفر توجه میشود در صورتی که نکات بسیار مهمی نیز هستند که بعد از اتمام و هنگام بازگشت از سفر باید حواسمان به آنها باشد

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا نکات مهمی که هنگام بازگشت از سفر باید مورد توجهتان باشند را بشناسید

۱- به نظافت و موارد بهداشتی دقت کنید

بهتر است بعد از اینکه در خانه چمدان خود را باز کردید، فوراً تمامی لباس های خود را با آب گرم بشویید و این کار را با چمدان خود نیز انجام دهید. می توانید بعضی از وسایل خود را با شوینده ها، ژل ها و اسپری های آنتی باکتریال تمیز کنید. اگر در مناطق آفتابی و گرم زندگی می کنید می توانید چمدان و وسایل خود را مقابل تابش مستقیم نور آفتاب قرار دهید و اگر در مناطق سردسیر زندگی می کنید می توانید آنها را در دمای صفر درجه قرار دهید. این کار به از بین رفتن میکروب ها کمک می کند.

هنگام بازگشت از سفر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

۲- اشیای غیر قانونی با خود همراه نداشته باشید

ورود اشیا دارای نوک یا لبه تیز مانند ناخن گیر، چاقو، سوهان ناخن، سلاح، ابزار مغناطیسی و کلیه مایعات شامل ژل ها، خمیرها، کرم ها، ترکیبی از مایعات و جامدات، هرگونه بسته های فشرده مانند خمیردندان، ژل مو، نوشیدنی ها، سوپ، عطر، خوشبوکننده ها، خمیر اصلاح و… به داخل کابین هواپیما اکیداً ممنوع است.

در کشورهای مختلف برای خروج کالاها نیز قوانین مختلفی وجود دارد. اکثر کشورها اجازه خروج وسایل عتیقه و میراث فرهنگی را نمی دهند. در نتیجه بهتر است قبل از خرید اشیای عتیقه قوانین خروج کالا را در آن کشور مطالعه کنید.

هنگام بازگشت از سفر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

۳- مراقب جت لک شدن باشید

جت لگ حالتی است که در آن تنظیم خواب فرد پس از پروازی طولانی و به علت اختلاف ساعت مبدأ با مقصد پرواز به هم می‌ریزد. جت لگ عوارضی مانند مشکل عدم تمرکز کافی، مشکلات عصبی و همچنین مشکلاتی در معده فرد دارد.
مهم‌ترین دلیل جت لگ برهم خوردن ساعت بیولوژیک بدن است. طی مسافرت به ‌ویژه سفرهای طولانی ترشح هورمون ملاتونین که مسئولیت ساعت بیولوژیک و زیستی انسان را برعهده دارد، کاهش یافته و موجب اختلال ساعت خواب و بیداری فرد می‌شود. فشار هوای داخل هواپیما، نوع تغذیه، استرس پیش از سفر، نداشتن تحرک و جابه‌جایی از دیگر عوامل بروز جت لگ به شمار می‌روند.

هنگام بازگشت از سفر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

۴- لهجه خود را به حالت اولیه برگردانید

بسیاری از گردشگران بین المللی ناخواسته لهجه کشوری که به آن سفر کرده اند را می گیرند و وقتی به خانه بر می گردند، همه متوجه این تغییر می شوند. بهتر است مواظب لهجه خود باشید زیرا هنگامی که بعد از سفر به محل کار خود بر می گردید، ممکن است همکارانتان شما را به دلیل لهجه عجیبتان مسخره کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.