بیوگرافی بازیگران

هم‌پرواز با پرستوی مهاجر دانایی | تکراری ها

تکنولوژی در این سال‌ها راحتی بیشتری را به ما هدیه کرده است؛ دنیایی که ما را به سادگی یک کلیک به آسوی مرزها می‌فرستد. این هزارتوی پیچیده و پر از اطلاعات اگرچه این روزها به مهم‌ترین بخش زندگی فردی و اجتماعی ما تبدیل شده و دستاوردهای بی‌نظیری به ارمغان آورده، اما معایبی هم داشته است. شاید تا به حال فکر نکرده باشید که ما بخشی از خودمان را در میان این حجم از کار و فعالیت دیجیتال گم کرده‌ایم. شکی نیست که وجود این ابر کهکشان اطلاعاتی لازمه‌ی زندگی ، کار و فعالیت‌های جدی در این روزگار است. اما بد نیست گاهی نفس عمیق بکشید و فکر کنید که چگونه می‌توان آسودگی خاطر گذشته‌ها را برای مدتی دوباره تجربه کرد؟

گشتی در سرزمین سکوت و تجربه

قدم به دنیای قدیمی‌تر بگذارید و روزهایی را به یادآورید که برای کارهایی مانند کتاب خواندن، گوشه‌ای دنج و به دور از هیاهو می‌نشستید و در میان کلمه‌ها گم می‌شدید؛ دنیای قصه‌ها را از ورای کاغذها تماشا می‌کردید و با هر خط تجربه‌ای نو را زندگی می‌کردید. گذشته از زنده شدن خاطرات، خواندن کتاب می‌تواند ما را به انسان‌های بهتری تبدیل کند؛ انسانی که عمیق‌تر می‌اندیشد، دامنه‌ی لغاتش گسترده‌تر است، جهان بینی وسیع‌تر و مهارت‌های ارتباطی قوی‌تری دارد. نتیجه‌ی ارزشمند این روند پر از آرامش، بالا رفتن کیفیت زندگی انسان به وسیله‌ی این یار مهربان است.

فرشتو صبح خلاق تهران

کتاب، نقشه راه تربیت کودک

بخش مهمی از تربیت کودکان می‌تواند با کمک کتاب شکل بگیرد.کودکانی که آینده در گرو اراده، توانایی و دانایی آنهاست. این آموزش‌ها می‌توانند از طریق خواندن داستان‌های کودکانه با تصاویر شاد و مفاهیم تربیتی به آن‌ها منتقل شوند اما اگر در خانه شما اثری از کتاب‌های کاغذی نیست، از فرزندتان انتظار خواندن کتاب کاغذی را نداشته باشید! بهتر است خودتان الگوی او باشید روزانه ساعت‌هایی را کنار فرزندتان بنشینید و با هم کتاب بخوانید. رسم به امانت دادن کتاب را به او بیاموزید تا بعدها کودکتان از این چرخه‌ی آگاهی سهمی داشته باشد. فراموش نکنید که شما می‌توانید یکی از کوپه‌های این قطار دانایی باشید!

فرشتو ، قابی برای دست به دست کردن عشق و آگاهی

با وجود آنکه این روزها زندگی، کار و فعالیت‌های اجتماعی با دنیای مجازی آمیخته شده، هنوز هم کسانی هستند که دغدغه‌ی آینده‌ی فرهنگ کشور را فارغ از منافع خودشان دارند. کسانی که در مسیر دانایی زمان و انرژی صرف می‌کنند تا دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنند. فرشتو یکی از این جمع‌های ساده و دوست داشتنی است که اگر از دوست‌داران کتاب باشید حتما از فعالیت آن‌ها لذت خواهید برد.

فرشتو صبح خلاق تهران

فرشتو، پرستوی دانایی

آبراهام لینکن جمله‌ی معروفی دارد که می‌گوید: «بهترین دوست من کسی است که کتابهایی را به من هدیه کند که تا به حال نخوانده باشم.»

این جمله را می‌توان تعریف کوتاه و جامعی از فرشتو دانست. جمعی که در یک روز کار و دغدغه‌های شخصی خود را زمین گذاشتند و شروع کردند به دست به دست کردن بی دریغ و بدون انتظار بازگشت دانایی. مسیری که هرچند تا امروز برایشان چندان ساده نبوده، اما با عشقی بی وصف آن را دنبال کردند تا به قول لینکن، دوست ناشناس اما محبوب شما باشند و حالا شاهد بزرگ شدن کسب و کار دوست داشتنیشان هستند.

چرا فرشتو؟

فرشتو ، نام دیگر پرستوی مهاجر است، پرستویی که با پر کشیدن در سرتاسر آسمان، نوید روزهای خوب و هدف‌های روشن را می‌دهد. فرشتو مانند همان پرستوی مهاجر، به هدف گسترش عشق، دانایی و بخشایش متولد شده و حالا مدتی است که در حال فعالیت است. جمعی کوچک اما هدفمند و مصمم که با ایده خانم صبا طهماسبی شکل گرفت و ماندگار شد.

فرشتو دقیقا چه می‌کند؟

فرشتو یک استارتاپ است که با هدف دست به دست شدن کتاب‌ها ایجاد شد و شاخ و برگ گرفت. نقطه‌ی عطف این مجموعه آن است که خط شروع و پایان فرآیند دست به دست شدن کتاب، تنها خود مردم هستند! به عبارت دیگر فرشتو واسطه‌ای میان شما و دوست ناشناستان است که کتابش را به شما هدیه می‌دهد و یا کتاب شما را هدیه می‌گیرد. در حقیقت نبض این چرخه به دست شما و کتاب‌هایتان است. پس از تحویل کتاب توسط فرشتو، کتاب‌ها به مرحله‌ی لیبل گذاری، ایجاد کیوآر کد و بسته بندی وارد می‌شوند. از این لحظه به بعد می‌توانید کتاب را هم مسیر خود کنید و در نقطه‌ی پایان، آن را به نفر بعدی بسپارید. این لحظه می‌تواند روی میز یک کافه در میدان انقلاب، روی صندلی اتوبوس، گوشه‌ای از نیمکت پارک و یا هر مکان عمومی دیگر و در معرض دید باشد، در حقیقت فرشتو مولد زنجیره‌ای است که با دست به دست شدن کتاب‌ها هر روز کامل‌تر خواهد شد.

علاوه بر این اگر از طرفداران رویداد صبح خلاق تهران باشید می‌توانید فرشتو را در محل برگزاری ببینید و با بخشش کتاب سهمی در بزرگ‌تر شدن فرشتو و پویاتر شدن این چرخه‌ی آگاهی داشته باشید.

فرشتو صبح خلاق تهران

رسالت فرشتوی مهاجر

رسالت فرشتو تنها گردش عمومی کتاب نیست! دست به دست کردن کتاب می‌تواند سهم بزرگی در آینده‌ی ما و رویاهایمان داشته باشد و این به آن معنی است که ما بخش عظیمی از رویاهایمان را با کمک این پرستوی مهاجر زنده خواهیم کرد؛ رویاها و استعدادهایی که در گوشه‌ای از زندگی گم شده‌اند و حالا تنها منتظر یک تلنگر برای بازگرداندنشان هستیم!

علاوه بر آن احساس هدیه دادن و هدیه گرفتن بخش مهمی از اهداف فرشتو است که این روزها در جامعه‌ی ما قدری کمرنگ شده است. این مجموعه مفهومی ارزشمند را در دل مخاطبان زنده می‌کند: بخشیدن یک هدیه با ارزش و نگهداری از آن! فرشتو هدیه دادن عشق و ارزش را بدون چشم داشت به ما می‌آموزد.

سال‌ها بعد را تصور کنید که کودکان بدون لمس خاطره ورق زدن کتاب کاغذی زندگی می‌کنند. لذتی که حتی به یادآوردن آن را نمی‌توان در میان ساعت‌های عمر حساب کرد، لذت ورق زدن هزاران عبارت و جمله که همچون پرستوی مهاجری بر بام آگاهی ما می‌نشیند!

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه رسمی فرشتو را در اینستاگرام به نشانی instagram.com/farashtoo دنبال کنید.

 

عکس: اختصاصی صبح خلاق

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.