بیوگرافی بازیگران

نوکیا به دلیل سرمایه گذاری روی شبکه ۵G ضرر سنگینی کرد | تکراری ها

  • تاریخ : 7ام اردیبهشت 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 306 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

شرکت نوکیا در اولین سه ماهه سال ۲۰۱۹ کاهش ارزش بسیاری نسبت به سال گذشته داشته است.

به گزارش واریته شرکت نوکیا در این سه ماه نخست سال جاری حدود ۲۵۴ میلیون یورو ضرر مالی داشته است در حالی که در سال گذشته ۴۶ میلیون یورو سود خالص داشته است که این ضرر خیلی بزرگی میباشد و احتمال میرود این ضرر سنگین بخاطر سرمایه گذاری بر روی شبکه ۵G اتفاق افتاده

شرکت فنلاندی سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون یورویی بر روی تجهیزات شبکه ۵G در آمریکای شمالی را یکی از عوامل اصلی این ضرر می‌داند. شرکت سوئدی اریکسون و چینی هواوی دو رقیب بزرگ نوکیا در این زمینه هستند. با توجه به مسائل منتشر شده در خصوص مسائل امنیتی پیرامون تجهیزات هواوی، نوکیا فرصت بی‌نظیری پیش رو خواهد داشت.

بسیاری از مشتریان شبکه ۵G دست رد به سینه هواوی زده‌اند و به دنبال شرکتی برای تامین تجهیزات مورد نیاز خود هستند. نوکیا می‌تواند با بهره جستن از این فرصت، سود هنگفتی را نصیب خود کند. و البته این مورد هم بدون سرمایه‌گذاری فراوان و نگاه به آینده امکان‌پذیر نخواهد بود.

با تمام این اوصاف خیلی زود است که بگوییم آیا این تغییرات موثر هستند یا خیر، اما برنامه‌ریزی برای توسعه ۵G‌ در زمان خوبی انجام شده است. تعدادی از اپراتورهای اصلی شبکه موبایل از جمله متصدیان شرکت‌های آمریکایی مانند اِی‌تی‌اَند‌تی (AT&T)، تی‌موبایل (T-mobile) و وِرایزِن (Verizon) یا در میانه‌ی کار روی راه‌اندازی شبکه‌های ۵G هستند و فقط چند ماه با آن فاصله دارند. اگر نوکیا با کارت‌هایش درست بازی کند، می‌تواند در انتشار سرویس ۵G شماره یک باشد و شکست‌های اخیرش را خاطراتی دوردست بداند.

اما اپراتورهای زیادی درکشورهای پیشرفته در حال گسترش شبکه‌ها و اجرای برنامه‌هایی برای عرضه اینترنت نسل پنجم هستند و تحلیلگران معتقدند که اینترنت ۵G در سال آینده یک مقوله اصلی در ارتباطات خواهد بود. با این‌حال اگر در آینده نزدیکتر توسعه اینترنت نسل پنجم سریع و روز‌افزون باشد نوکیا در یک نقطه بسیار سختی از میدان نبرد تلفن‌ های ۵G قرار خواهد گرفت.
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.