بیوگرافی بازیگران

نقد و بررسی فیلم جانوران شگفت انگیز | تکراری ها

فیلم سینمایی “جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد” که پیش درآمد فیلم سینمایی هری پاتر می باشد، یک فیلم بزرگ و پر هزینه با موضوع تبعیض نژادی به کارگردانی دیوید ییتس است که شاید فیلم شادی نباشد اما برای خانواده هایی که امسال به دنبال یک سرگرمی پرهیجان و متفاوت هستند و به فیلم های جادوگری علاقمندند، مناسب خواهد بود پس در ادامه با واریته همراه باشید.

مطمئنا تمام دنیای ادبی و سینمایی جی کی رولینگ، نویسنده کتاب “جانوران شگفت انگیز” که تهیه کننده و فیلم نامه نویس این فیلم نیزهست، بر مبنای موضوعات جدی و اخلاقی استوار است و همواره از طریق یک حماسه و نبرد کلاسیک بین خیر و شر، مورد بررسی قرار می گیرد تا بتواند آن ها را برای همه ی سنین ارائه سازد.

چه کسانی اعضای گروه اسلیترین در هاگوارتز بودند؟ مگر جز فریبکارهای نخبه و بی رحمی نبودند که با برتری قابل درک خود به عنوان جادوگران و ساحران با تجربه، عقده های روحی خویش را بروز می دادند؟ درست در حالی که حماسه اصلی “هری پاتر” یک توازن با شکوه بین تپش قلب و شور فکری به وجود آورده است، جهان متمایز “جانوران شگفت انگیز” همچنان تلاش می کند تا چنین راه مطمئنی را پیدا کند.

فیلم جانوران شگفت انگیز

این مسئله با توجه به اینکه رولینگ خودش فیلم نامه ها را برای “جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آن ها” در سال ۲۰۱۶ و همچنین اکنون ادامه آن یعنی “جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد” نوشته است، سردرگم کننده و گیج کننده است. دیوید ییتس که چهار فیلم آخر از سری های هری پاتر را کارگردانی کرده است، کارگردان این فیلم ها نیز هست. اما در این مورد به گونه ای است که انگار رولینگ می خواهد بیش از حد ورود کند و موضوع را به اصطلاح به مخاطب بچپاند و هیچ کس هم حاضر نیست که این غریزه را کنترل کند. در واقع سحر و جادوهای فوق العاده ای وجود دارد، همچنین شگفتی های بصری، اما وجود کارکترها و پلن های اضافی بی مورد به نظر می رسد.

“جنایات گریندل والد” نسبت به قسمت قبلی خود پیشرفت های بسیاری داشته است. اما به طور کلی در این دو قسمت خیلی به موجودات عجیب و غریب پرداخته شده است تا بتواند مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد که این زیاد خوب نیست و نقطه ضعف فیلم محسوب میشود. هر چند در قسمت آخر سعی شده است بر مبانی اصلی دنیای جادوگری جی کی رولینگ وفادار باشد.

فیلم جانوران شگفت انگیز

داستان این فیلم با صحنه جادوگر نقش منفی فیلم  گلرت گریندل والد آغاز می شود (با بازی جانی دپ که در انتهای قسمت قبلی فیلم وارد این فیلم شد)، در حالی که از یک شب تاریک و طوفانی از ایالات متحده به انگلستان منتقل می شود، که در حال انتقال به صورت جسورانه ای فرار می کند. هدف او جمع آوری تمام جادوگران اصیل از سراسر جهان برای بالا بردن، به دست آوردن و حکومت بر مردم غیر جادویی است. بدون جادوها، به این عنوان آنها در امریکا شناخته می شوند، یا ماگلها، همانطور که آنها به این عنوان در بریتانیا نامیده می شود. انگار حقیقت نیت او به اندازه کافی روشن نبود، ما بعداً با دیدن قطارها، آتش‌سوزی بزرگ و توده‌ای از خاکستر به عنوان منادی هولناکی از آنچه که باید بیاید، متوجه شدیم. اما دپ، به شکلی عجیب و غریب ، به خصوص مثل زمانی که با تیم برتون کار میکرد یک سکون و یک بدذاتی خاصی در صدایش می‌بینید.

جود لاو در نقش آلبوس دامبلدور از نظر شخص من خوب بازی کرده است و نقطه قوت فیلم هست با اینکه حضوری کوتاه در فیلم دارد، این دو قسمت زمینه سازی برای قسمت های بعدی و نبرد نهایی بین دامبلدور و گریندل والد خواهند بود .

در مورد بازیگران زن این فیلم باید گفت که آن ها به خوبی از عهده نقش های شان برآمده اند، اما ادی ردمن در نقش نیوت اسکمندر هم می توان گفت خوب است و هم بد. البته به عنوان نقش اصلی فیلم به نظرم بهتر می توانست عمل کند اما در مجموع می توان گفت، گروه بازیگری نمره خوبی می گیرند.

فیلم جانوران شگفت انگیز

نیوت اسکمندر باید در این فیلم با کمک موجودات عجیب و غریبش به دستور دامبلدور (چون خودش بنا به دلایلی نمی تواند روبروی گریندل والد قرار بگیرد) جلوی گریندل والد را بگیرد.

نیوت همچنان در این فیلم یک داستان عاشقانه هم دارد اما تینا میترسد که با نیوت روبرو شود چون هنوز شک دارد که اوعاشق عشق قبلی خود هست یا نه.

خواهر تینا هم که در گرو عشق یک بدون جادو می باشد و درگیر قوانین عدم ازدواج جادوگران با غیر جادوگران است و با این قانون مشکل دارد، سرانجام به گروه گریندال والد می پیوندد .

از جمله صحنه های به یاد ماندنی فیلم می توان به صحنه سیرک اشاره کرد که با جادو در یک چشم به هم زدن کل سیرک جمع می شود در حالی که حیوانات فوق العاده ای داخلش وجود دارند. همچنین در انتهای فیلم نبردی حماسی بین دو جادوگر بزرگ آن دوران یعنی گریندال ولد و دامبلدور رخ می دهد که دامبلدور موفق به شکست دوست خود گریندال ولد می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.