بیوگرافی بازیگران

معرفی ارزان ترین و گران ترین شهرهای دانشجویی دنیا | تکراری ها

 • تاریخ : 11ام اسفند 1397
 • موضوع : بلاگ
 • بازدید : 415 بازدید
 • نظرات : بدون نظر

تحصیل در کشور ها و دانشگاه های معتبر دنیا از بزرگترین علایق دانشجویان و حتی نوجوانان میباشد که آینده کاری و تحصیلی خود را با این اقدام تضمین کنند یا به دنبال علایق و استعداد های خود بروند و در آن مسیر با استفاده از بهترین امکانات تلاش کنند. امام یکی از مهمترین دغدغه های افرادی که میخواهد تصیل در کشور های دیگر را تجربه کنند هزینه های جانبی تحصیلی از جمله هزینه اقامت ، حمل و نقل ، خورد و خورام و غیره میباشد

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا شما را با گرانترین و ارزانترین شهرهای دانشجویی دنیا آشنا کنیم

در زمینه ی ارزان ترین و گران ترین شهرهای دانشجویی جهان به گزارش یکی از معتبرترین وب سایت های بین المللی در سراسر دنیا که در زمینه ی معاملات مسکن و همچنین اجاره ی آن ها مخصوصا به افراد غیر بومی در سطح جهانی فعالیت می کند، ارزان ترین و گران ترین شهرهای دانشجویی جهان معرفی شدند! بر اساس لیستی که وب سایت بین المللی  Nestpic چندی پیش منتشر کرده است، تحلیل گران این وب سایت یک نمودار مشخص و معلوم برای با الگوریتم هایی که به وسیله ی به روزترین اِلمان های تاثیرگذار در خرید و اجاره ی مسکن در بیشتر شهرهای جهان وجود دارد، تنظیم کرده و گران ترین و ارزان ترین شهرهای جهان برای اجاره ی مسکن مخصوصا در بین دانشجوها را معرفی نموده اند.

بر اساس گفته ی تحلیل گران این وب سایت، معیارهایی که در انتخاب این شهرها به عنوان ارزان ترین و گران ترین شهرهای دانشجویی جهان عوامل تاثیرگذاری در تصمیم گیری متقاضیان برای انتخاب یک شهر، مواردی هستند که بر هزینه ی کلی زندگی یک دانشجو و وضعیت او در طول دوران تحصیلی او تاثیر می گذارند.

البته باید در این زمینه این نکته را بدانید که این لیست را وب سایت علمی و دانشجویی timeshighereducation مجددا مورد بررسی قرار داده، موارد تاثیرگذار دیگری همچون: شهریه ی دانشجویی، اجاره ی بهای مسکن، هزینه ی حمل و نقل عمومی، هزینه ی مواد غذایی، هزینه ی انرژی، هزینه ی حق اشتراک اینترنت و همچنین بهای تلفن را دخالت داده است. بر اساس این لیست و دخالت تمامی عواملی که برای شما نام بردیم، شهرهای بوستون و نیویورک که دارای شرایطی تقریبا یکسان هستند و با اختلافی کم در جایگاه اول و دوم در این لیست از نظر گران ترین شهرها از نظر هزینه های دانشجویی قرار گرفته اند.

بر اساس نتیجه ی بررسی دیگر موارد تاثیرگذار و همچنین شهریه ای که با کمترین میانگین ۶۰۰ دلار آمریکایی در طول یک ترم ۶ ماهه هزینه اش می شود، این دو شهر از گران ترین شهرهای دانشجویی در سراسر جهان معرفی شده اند. از طرفی دیگر، شهر آلباسته در اسپانیا با هزینه ای نزدیک به ۱۰۰ دلار آمریکا به عنوان ارزان ترین شهر دانشجویی در سراسر جهان معرفی شده است. در ستون گران ترین شهرهای جهان بعد از شهرهای بوستون و نیویورک، شهر لندن پایتخت کشور انگلیس در جایگاه دوم قرار گرفته است. پس از شهر لندن، شهر سیدنی در کشور استرالیا در جایگاه بعدی قرار می گیرد.

 

 

سیاتل، پروویدنس، سن دیه گو در رده های بعدی قرار گرفته اند. بعد از این دانشگاه ها، دیگر مراکز علمی و بسیار معروف جهان همچون دانشگاه های آکسفورد، دوبلین و کمبریج در در رده های بعدی این لیست قرار گرفته اند. درباره ی تحصیل در کشوری همچون انگلیس در زمینه ی تحصیلات دانشگاهی نکته ای که وجود دارد این است که علاوه بر شهریه های سنگین دانشگاهی مهم ترین عامل در گران شدن تحصیل در این کشور است و باقی هزینه ها، در نسبت معقولی به نسبت هزینه های زندگی دانشجویی قرار گرفته اند. در رتبه ی دهم گران ترین دانشگاه های جهان برای تحصیل نیز شهر لس آنجلس قرار گرفته است.

البته بر اساس این لیست، هزینه های زندگی دانشجویی در شهرهای کمبریج و لس آنجلس در شرایطی یکسان هستند. شهرهای دیگری که در رتبه بندی این سایت قرار گرفته اند، شهر پاریس در کشور فرانسه است که در زمره ی یکی از گران ترین شهرهای جهان از نظر هزینه های کلی دانشجویی است. البته در فرانسه، نام شهری همچون دیژون که در قسمت شرقی این کشور قرار گرفته، در میان ارزان ترین شهرهای دانشجویی جهان قرار دارد. پس از شهرهای فرانسه، زوریخ و برخی دیگر از شهرهای کشور سوئیس هم به این لیست اضافه می شوند.

البته درباره ی سوئیس و شهرهایش این نکته ی مهم وجود دارد که هزینه ی تحصیل به تنهایی باعث نشده است که شهرهای این کشور در این لیست قرار بگیرند بلکه عوامل دیگری همچون هزینه های کلی زندگی دانشجویی در این کشور که بسیار بالا است، بسیار تاثیر گذار شناخته شده اند.

نکاتی درباره ی ارزان ترین و گران ترین شهرهای دانشجویی جهان

 • در معرفی ارزان ترین و گران ترین شهرهای دانشجویی جهان درباره ی کشور فرانسه گفتیم. درباره ی فرانسه و وضعیت هزینه های تحصیلی در این کشور وجود دارد که دانستن آن ممکن است برای شما جالب باشد. ن اتحادیه ی ملی دانشجویان فرانسه که Unef نام دارد، نسبت به افزایش هزینه‌ های دانشجویی در این کشور هشدار داده است و وضعیت هزینه ها را برای دانشجویان نگران کننده خوانده است. بخش مهم این افزایش هزینه ‌ها به دلیل افزایش اجاره ‌بهای مسکن ‌های دانشجویی در فرانسه است که بیش از ۵۰ درصد از کل هزینه‌ های دانشجویان را تشکیل می‌ دهد و باعث بروز نگرانی بسیاری از دانشجویان در حال تحصیل در فرانسه شده است. همچنین، افزایش هزینه‌ های حمل و نقل عمومی در افزایش اسن هزینه ها تاثیرگذار است زیرا دانشجویان این کشور سالانه باید دست ‌کم به صورت میانگین ۳۰۰ یورو را به استفاده از کارت‌ های اشتراک حمل و نقل عمومی اختصاص دهند.

 

 • آلباسته (Province of Albacete) یکی از استان های کشور اسپانیا است که در جنوب این کشور و در بخش کاستیا لامانچا قرار گرفته است. در حال حاضر جمعیت این استان در حدود ۶۰۰ هزار نفر است و مرکز آن نیز شهر آلباسته است.

 

 • با این که کشور سوئیس از نظر رفاه اجتماعی در رتبه ی دوم قرار گرفته است و با کمترین میزان جرم در زمره ی امن ترین کشورهای دنیا قرار گرفته است. به همین خاطر، تحصیل در کشور سوئیس به دلیل وجود شاخص‌ های رفاه اجتماعی در سطح بالا، آرزوی بسیاری از افرادی است که قصد ادامه ی تحصیل را در هر کجای دنیا دارند، می باشد. جالب‌ است بدانید که کشور سوئیس تنایل بسیار زیادی برای جذب دانشجویان را در خارج از کشور دارد و ۲۱ درصد دانشجویانی که در این کشور در حال تحصیل هستند ،خارجی اند.

 

 • سیستم آموزشی استرالیا به‌ ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی از سیستم آموزشی انگلستان الگوبرداری می کند. همچنین، استرالیا فرصت‌ های آموزشی منحصر به فردی ارائه می ‌دهد که به سادگی در سایر سیستم ‌های آموزش عالی در جهان موجود نیست. در این راستا، ۲۵۰ هزار دانشجوی بین ‌المللی در استرالیا تحصیل می ‌کنند و این آمار استرالیا را به چهارمین کشور محبوب برای تحصیل در خارج از کشور برای بیشتر دانشجویان در سراسر دنیا تبدیل کرده است.

 

 • کشور فرانسه در هر سال بیش از ۲۳ در صد از بودجه ی ملی را به آموزش اختصاص می ‌دهد و به دقت کیفیت آموزش‌ های ارائه شده و مدارک اعطا شده را زیر نظر دارد. از طرفی، دانشگاه‌ های فرانسه در رتبه‌ بندی‌ های مختلف جهانی همواره در لیست برترین دانشگاه ‌ها قرار گرفته ‌اند. علاوه بر این، تحصیل رایگان در فرانسه نیز یکی از عوامل مهمی است که این کشور را به یکی از مقصدهای محبوب علاقه ‌مندان به تحصیل در خارج کرده است.
 • ادامه ی تحصیل در انگلیس در مدارس انگلستان تا تحصیل در دوره لیسانس در انگلستان و تحصیل در دوره ی فوق لیسانس در انگلستان مورد توجه مشتاقان به تحصیل در خارج در سرتاسر دنیا است. تحصیل در انگلستان به زبان انگلیسی در کالج های انگلستان و هم در دوره های دانشگاهی ممکن است. انگلستان و بریتانیا از جوانب مختلفی در زمینه تحصیلات حرف زیادی برای گفتن دارند. تحصیل در انگلستان در زمینه های مهندسی، علوم و هنر و پزشکی، مدیریت و دیگر رشته ها به کلیه ی متقاضیان تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان پیشنهاد می شود. اعتبار دانشگاه های انگلستان در دنیا باعث می شود این کشور مانند آهنربا دانشجویان خارجی را به خود جذب کند. انگلستان با داشتن تنها ۱ درصد جمعیت دنیا دارای ۸ درصد تولید علم در سراسر دنیا است. در حال حاضر بیش از ۶۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در انگلستان در حال تحصیل هستند.
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.