بیوگرافی بازیگران

مردی که از سقوط داخل دهانه آتشفشان فعال هاوایی جان سالم به در برد | تکراری ها

  • تاریخ : 22ام اردیبهشت 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 278 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

شب گذشته مردی ۲۱ متر به داخل گودال آتشفشان کالدرای کوه کیلویای هاوایی که فعال‌ترین آتش‌ فشان این جزیره است سقوط کرد. آتش‌ فشانی که در سال ۲۰۱۸ به مدت ۳ ماه متوالی فوران کرده و به‌اندازه ۳۲۰۰۰۰ استخر آب مواد مذاب آزاد کرده بود البته جالب‌ترین بخش این حادثه بی‌ احتیاطی این مرد نیست بلکه زنده ماندن اوست.

به گزارش واریته حوالی عصر شب گذشته مردی برای نزدیک شدن به چشم‌ انداز استیمینگ بلاف به آن‌ سوی حصار محافظ فلزی پرید و از یک صخره ۹۱ متری به پایین سقوط کرد. ساعت ۹ شب همان روز او را در یک لبه از دهانه که ۲۱ متر پایین‌ تر از سطح بود زنده اما زخمی پیدا کردند و به‌صورت هوایی به بیمارستان انتقال دادند.

هنوز هویت این مرد شناسایی نشده است و مسئولین دفتر خدمات پارک در حال بررسی حادثه هستند تا تعیین کنند که آیا او به دلیل عبور از حصار مجازات خواهد شد یا خیر.

پس از این حادثه رئیس جنگلبانان جان بروارد هشدار داد که بازدید کنندگان هرگز مجاز نیستند از حصارهای ایمنی عبور کنند، به‌خصوص اطراف لبه صخره‌های خطرناک و ناپایدار. عبور از حصارهای ایمنی و ورود به مناطق ممنوعه، آسیب‌دیدگی‌های جدی یا مرگ را برای افراد به دنبال خواهد داشت.

پارک ملی آتشفشان‌های هاوایی در سال ۱۹۶۱، در جزیره هاوایی تاسیس شد و شامل دو کوه آتشفشانی مهم، کیلاویا و ماونا لوا می‌شود. کیلاویا فعال‌ترین قله آتشفشانی و ماونا لوا بزرگ‌ترین آتشفشان سپر شکل در جهان به‌شمار می‌رود. این پارک زمینه مناسبی برای مطالعه درباره چگونگی شکل‌ گیری و تغییرات جزایر هاوایی را فراهم می‌آورد و چشم‌ انداز های بی‌ نظیری از قلل آتشفشانی را پیش چشم بازدیدکنندگان می‌گذارد. با توجه به ارزش طبیعی، پارک ملی آتشفشان‌های هاوایی در سال ۱۹۸۷، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

آخرین بار یک نفر در پارک ملی آتش‌ فشان‌های هاوایی در اکتبر سال ۲۰۱۷  جان خود را از دست داد. طبق گفته روزنامه نیویورک‌ تایمز دلیل این حادثه مرگ‌ آفرین سقوط بوده است.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.