بیوگرافی بازیگران

ماجرای تنش میان جشنواره فیلم کن و سینمای هالیوود چیست؟ | تکراری ها

  • تاریخ : 31ام فروردین 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 329 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

سینمای هالیوود از بزرگترین قدرت های هنری جهان به شمار میرود که هر ساله در جشنواره فیلم کن خودنمایی بسیاری داشته است اما این بار شمار حاضران آمریکایی از سال های قبل خیلی کم‌ تر بود.

به گزارش واریته در حالی که اسامی حاضران این دوره جشنواره فیلم کن اعلام شد شماری از چهره‌های همیشگی کن از جمله پدرو آلمادوار با فیلم رنج و شکوه ، بونگ جون هو با پارازیت ، ترنس مالیک با یک زندگی پنهان و زاویه دولان با ماتیاس و ماکسیم در این دوره حضور دارند، شمار حاضران آمریکایی از همیشه کم‌ تر بود.

فیلم‌های بخش رقابتی این دوره از جشنواره عبارت اند از : فیلم درد و افتخار به کارگردانی پدرو آلمادوار ، خائن به کارگرانی مارکو بلوچیو ، فیلم دریاچه غاز وحشی به کارگردانی دیائو یینان ، انگل به کارگردانی بونگ جون هو ، احمد جوان به کارگردانی ژان پیر داردن و لوک داردن ، اوه مرسی به کارگردانی آرنو دپلشن ، آتلانتیک به کارگردانی ماتی دیوپ ، ماتیاس و ماکسیم به کارگردانی زاویه دولان ، جو کوچک به کارگردانی جسیکا هاسنر ، متأسفم شما را از دست دادیم به کارگردانی کن لوچ ، بینوایان به کارگردانی لاج لی ، یک زندگی پنهان به کارگردانی ترنس مالیک ، باکورو به کارگردانی کلبر مندوسا فیلهو و جولیانو دورنلی ، ویستلرز به کارگردانی کورنلیو پورومبیو ، فرانکی به کارگردانی آیرا ساش ، تصویر یک زن روی آتش به کارگردانی سلین شیاما ، این باید بهشت باشد به کارگردانی الیا سلیمان ، ساحره به کارگردانی جاستین تریه

تیری فرمو مدیر هنری جشنواره فیلم کن پس از اینکه اسامی شرکت‌کنندگان بخش‌های مختلف هفتاد و دومین دوره جشنواره فیلم کن را اعلام کرد، در مصاحبه‌ای با خبرنگار آمریکایی حاضر در این نشست از جهانی بودن فستیوال کن دفاع کرد.

فرمو در گفتگو با خبرنگار هالیوود ریپورتر درباره اینکه شماری از نام‌های بزرگ سینمای آمریکا در جشنواره نیستند و ممکن است مطبوعات به این دلیل چندان به جشنواره توجه نکنند، گفت: مطمئنم که جشنواره امسال با توجه کمتر مطبوعات آمریکایی رو به رو می‌شود، اما نظر بقیه دنیا این طوری نیست. فکر می‌کنم مردم آمریکا فقط به دنیا از زاویه دید خودشان نگاه می‌کنند، اما کن و قوانین نوشته شده بنیاد کن درباره هنرمندان جهان است و همه دنیا را دربرمی‌گیرد، نه فقط سینمای فرانسه و آمریکا را.

وی در ادامه گفت: افسانه کن با سینمای آمریکا و فرانسه ساخته شد؛ ولی فلینی، تارکوفسکی، برگمان هم بودند و ساده‌است که به عقب نگاه کنی و این نام‌ها را ببینی. ما این اسم‌ها را هم داریم: برگمان، تارکوفسکی، فلینی و کوروساوا و سینمای جهان را. بنابراین کار مهم این است که به آنها توجه کنی و حتماً، حتماً، حتماً تلاش برای داشتن کوئنتین تارانتینو (برای فیلم روزی روزگاری هالیوود) نه به خاطر آمریکایی بودن اوست، بلکه برای این است که او یکی از بزرگ‌ترین فیلمسازان دنیاست؛ چون او بخشی از خانواده کن است، بخشی از تاریخ کن است. او همان قدر مهم است که اورسون ولز بود، یا همان قدر مهم که اسکورسیزی هست.

فرمو ضمن اینکه از دوستی‌ خود با نت‌ فلیکس صحبت کرد گفت : بسیار مشتاق این بودم که بتوانم میزبان رابرت دنیرو در کن باشم اما فیلم ایرلندی هنوز کامل نشده و تحت هیچ شرایطی به جشنواره نمی‌رسد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.