بیوگرافی بازیگران

قدیمی ترین هتل های دنیا | تکراری ها

  • تاریخ : 18ام اسفند 1397
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 452 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

اکثر مردم در انتخاب هتل بعنوان یک اقامتگاه خوب و دارای امکانات ، توجه زیادی به مدرن بودن و جدید بودن آهتل میکنند اما تابحال شده که به قدیمی ترین هتل ها فکر کنید و برای یک بار هم که شده برای اقامتتان این هتل ها را تجربه کنید؟ بیشتر این هتل های قدیمی حتی دارای پیشینه ای تاریخی نیز هستند که همین امر می تواند به افرادی که در آن اقامت می کنند، تجربه ‌ای به یاد ماندنی و متفاوت هدیه دهد.

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا شما را با قدیمی ترین هتل های دنیا آشنا کنیم

هتل کلایدون هاوس، انگلیس | Cliveden House

هتل کلایودن هاوس قدیمی ترین هتلی است که در این مطلب قصد داریم به شما معرفی بکنیم که در کرانه ی رود بسیار معروف تیمز و در باکینگهام شایر (Buckinghamshire) قرار گرفته است. این عمارت که در حال حاضر تبدیل به هتل شده است، در گذشته جایگاهی برای دوک ‌ها، کنتس ‌ها، ارل‌ ها، شاهزاده ‌ها و خاندان سلطنتی آستور بوده است و آن ها در این عمارت زندگی کرده ‌اند و در حال حاضر هم تبدیل به یکی از هتل های این منطقه شده است.

نکته ای که درباره ی این هتل وجود دارد و جالب توجه است این هست که، تقریباً هر پادشاه انگلیسی از زمان جرج اول در این عمارت اقامت داشته اند. تزئینات این هتل که همگی با مراقبت و چینشی خاص از همان زمان باقی مانده اند عبارتند از؛ دیوارهای زر ورقی، زره‌ های جنگی و پله های مخصوص تراشیده شده از چوب ماهوگانی.

به نظر می رسد که اگر اجزای این هتل می توانستند به سخن بیایند، داستان های زیادی برای گفتن داشته باشند! به هر حال این عمارت امروزه تبدیل به یک هتل مجلل و خاص شده است و افراد از هر کجای جهان با پرداختن مبلغ مشخص شده از طرف هتل می توانند در آن اقامت کنند و لازم نیست تا پادشاه باشند و یا نسبت خاصی با کسی داشته باشند.

هتل نیشیاما اونسن کیونکان، ژاپن | Nishiyama Onsen Keiunkan

هتل نیشیاما اونسن کیونکان در کشور ژاپن در استان یاماناشی قرار گرفته است، هتلی ۴ ستاره است که در ساختمانی تاریخی ایجاد شده است. هتل نیشیاما اونسن کیونکان (Nishiyama Onsen Keiunkan) در ژاپن یکی از قدیمی‌ ترین هتل ها در سراسر جهان است که در سال ۷۰۵ میلادی تأسیس شد.

یکی از نکات جالبی که درباره ی این هتل وجود دارد این است که این عمارت ژاپنی از زمان ساخته شده خود تا به الان، بین ۵۲ نسل یک خاندان دست به دست چرخیده است! با این که این شجره نامه و قدیمی بودن این هتل بسیار جذاب و تحریک کننده برای بازدید از یک هتل و یا مکان است اما این ها به تنهایی عامل جذابیت و مشهور شدن این هتل نیستند. این هتل به خاطر موقعیت منحصر به فرد و فوق العادش در بالای کوه و چشمه های آبگرمی که هزاران لیتر آب معدنی داغ را به بیرون پمپ می‌ کنند، محیط سر سبز و بکر آن و بسیاری از عوامل دیگر، در کنار محیط پر از صلح و آرامش آن دلیل اصلی انتخاب این هتل به عنوان یکی از تاریخی ترین هتل های جهان توسط گردشگران برای اقامت شده است.

شما در این هتل می ‌توانید در مسیری قدم بگذارید که سامورایی ‌ها و شوگان ‌های افسانه‌ ای از آن‌ عبور کرده ‌اند و از آبگرمی لذت ببرید که بیش از هزاران سال است که در این چشمه ها می جوشند و مورد استفاده ی افراد مختلف بوده است.

هتل کاخ رامباغ، هند | Rambagh Palace

هتل کاخ رامباغ (Rambagh Palace) در کشور هند می باشد. این هتل در واقع یکی از عمارت های با شکوه هندی بوده است که در گذشته خانه ی مهاراجه جایپور بوده است و در سال ۱۸۳۵میلادی ساخته شده.

این مجموعه کاخ مجلل ۱۹ هکتاری که امروزه آن را همانطور که متوجه شده اید تبدیل به یک هتل نموده اند، هنوز هم شکوه و زیبایی گذشته‌ را درخود حفظ کرده است. این کاخ سابق و هتل فعلی محل استقرار بسیاری از بزرگان تاریخ در هر زمینه ای بوده است. به طور مثال در سوئیت‌ های این هتلریال شاهزاده چارلز و یا جکی کندی اقامت داشته اند.

از جمله ی چشم اندازهایی که در این هتل نصیب شما می شود این است که می توانید صرف چای بعد از ظهری در تراس و بازی کریکت در میان طاووس ‌ها یا تماشای غروب خورشید به همراه یک نوشیدنی در باغ‌ های اینجا می‌ تواند تجربه ‌ای بی‌ همتا را داشته باشید. درباره ی این هتل یکی از نکاتی که وجود دارد و جالب است این مورد است که این کاخ به عنوان یک شکارگاه مورد مرمت واقع شده بود اما،در سال ۱۹۲۵ میلادی از از کاخ مهاراجه ها تغییر کاربری داد.

هتل امپریال توکیو، ژاپن | Imperial Hotel Tokyo

امپریال هتل توکیو (Imperial Hotel Tokyo) یکی از تاریخی ترین هتل های جهان است که در سال ۱۸۹۰ میلادی آغاز به کار کرد و توسط یک معمار مشهور آمریکایی به نام فرانک لوید رایت (Frank Lloyd Wright) طراحی شد. البته این هتل زیاد هم به نسبت دیگر هتل ها تاریخی نیست اما به هر حال این هتل هم در زمره ی هتل های تاریخی دسته بندی می نماییم.

این هتل ژاپنی برای بارها نمای بیرونی و اصلیش مورد تخریب قرار گرفته است و پس از آن نیز مجددا بازسازی قرار گرفت. از جمله نکات بارز در طراحی و تزئینات داخلی این هتل به کار رفته است این است که تالارهایش هنوز هم شاخصه‌ های مهمی از دوران اولیه را در خود نگهداری کرده اند و هنوز هم حال و هوای قرن ۱۸ میلادی ژاپن که از سنتی به سمت مدرنیته در حرکت بود را در خود دارد. در این هتل می توانید از تماشای کاشی ‌های سفالی و چینی ‌های بی ‌قیمت و بسیار ارزشمندش لذت ببرید.

این هتل برای اولین بار در جنوب قلمروی کاخ سلطنتی و به درخواست قشر اشرافی هتل ساخته شد. اتاق های این هتل در ساختمان اصلی و عمارت خیره کننده ی این هتل واقع شده اند و بسیاری از آن ها چشم انداز پارک هیبیا و محله ی گینزا را دارند. در این هتل می توانید تا در یک فضای تلفیقی از معماری ژاپنی و کلاسیک و طراحی آرژانتینی از اقامت خود نهایت لذت را ببرید و به چانویو که به معنای مراسم سنتی نوشیدن چای در ژاپن است، مشغول شوید.

هتل کاخ کوپاکابانا، برزیل | Copacabana Palace, Brazil

هتل کاخ کوپاکابانا در برزیل یکی از تاریخی ترین هتل های جهان است که در واقع سازه ‌ای آرت دکویی است که در سال ۱۹۲۳ میلادی درست در کنار ساحل کوپاکابانا در برزیل ساخته شد. آرت دکو در واقع یک هنر تزئینی است که دارای سبک و جنبش هنری در معماری، هنرهای تجسمی و طراحی می باشد. این سبک برای اولین بار در فرانسه و پیش از شروع جنگ جهانی اول ظاهر شد. واژه ی آرت دکو کوتاه شده ی عبارت آرتس دکوراتیفس برگرفته از نمایشگاه بین المللی هنرهای تزئینی و صنعتی مدرن است که در سال ۱۹۲۵ در پاریس برگزار شد.

شناسه ی این سبک به کارگیری اشکال هندسی دقیق و جسورانه و رنگ ‌های روشن است و آمیخته‌ ای است از نوگرایی و طراحی ‌های زینتی و گران ‌بها. این جنبش که سال‌های اوج آن دهه ی ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ میلادی بود؛ بر معماری، تزیینات داخلی، مُد، جواهرات و طراحی صنعتی تأثیر گذاشت. به بحث هتل کاخ کوپاکابانا باز می گردیم؛ این بنا را معماری فرانسوی طراحی کرد و ترکیبی و شما هنوز هم می توانید تا سبک‌ های اروپایی و لاتین را در سر در آن به وضوح ببینید.

دلیل معروفیت این هتل به دو علت است :

اول این که این هتل با حضور در یک فیلم معروف در سال ۱۹۳۳ میلادی به شهرت زیادی رسید و مهمانان زیادی مانند آلبرت انیشتین، نلسون ماندلا، مرلین مونرو یا پرنسس دایانا آن را برای اقامت خود انتخاب کردند و دومین دلیل این است که این هتل در ساحل معروف کوپاکابانا قرار گرفته است. ساحل کوپاکابانا یکی از معروف ‌ترین و زیباترین سواحل نه تنها در برزیل بلکه در جهان است و در زونا سول (Zona Sul) و در شهر ریو واقع شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.