بیوگرافی بازیگران

قدیمی ترین سینمای شیراز دچار آتش سوزی شد | تکراری ها

  • تاریخ : 13ام خرداد 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 237 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

آتش سوزی سینما بهمن شیراز را در آتش سوزاند و تمام خاطره هایش هم با خود به خاکستر تبدیل کرد.

به گزارش واریته سینما بهمن شیراز بنایی که نیمه شب جمعه دچار آتش سوزی شد. حوالی نیمه شب نهم خردادماه، سینما بهمن شیراز که زمانی یکی از سینماهای پر مخاطب این شهر محسوب می شد و سال ها تعطیل بود و اخیراً متولیان آن در حال بازسازی و نوسازی آن بودند، آتش گرفت.

سینما بهمن شیراز که در سال ۱۳۳۶ با ظرفیت ۷۰۳ صندلی افتتاح شد، آن زمان به نام سینما «مترو» به همت اسماعیل گلستان در خیابان زند با فیلم «پرنس دانشجو» افتتاح شد و تا سال های قبل از انقلاب یکسره دایر بود. این سینما پس از انقلاب در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت. بنیاد این سینما را به بهمن تغییر نام داد و مدتی پس از بازگشایی به حوزه هنری واگذار کرد و طی دو سال گذشته حوزه هنری هم به بخش خصوصی این سالن را واگذار کرده بود.

حریق سینما بهمن که تا حوالی ساعت ۴ بامداد جمعه دهم خرداد ادامه داشت، آتش نشانان ۱۰ ایستگاه آتش نشانی شیراز را به چهارراه زند کشاند تا برای اطفای حریق یکی از نوستالژیک ترین سینماهای شیراز بسیج شوند. مدیرعامل آتش نشانی شیراز این آتش سوزی را بسیار سنگین توصیف و خاطرنشان کرد: متأسفانه هجوم شهروندان به محل حادثه جهت تماشای صحنه حادثه کار نیروهای امدادی را سخت تر می کرد.

محمدهادی قانع، مدیرعامل آتش نشانی شیراز با بیان اینکه نیروهای آتش نشان موفق شدند یک نفر را از میان آتش بصورت معجزه آسایی نجات دهند، گفت: «در این عملیات بیش از ۱۲ خودرو اطفایی حضور داشتند و آتش نشانان داوطلب دوشادوش نیروهای آتش نشان در این عملیات حضور موثر و مفید داشتند. آتش نشان ها با تلاشی بی وقفه مانع از سرایت حریق به اماکن همجوار شده و پس از چند ساعت، آن را اطفا کردند و به هیج یک از شهروندان آسیب نرسید.»

سینما بهمن که از اواسط دهه هفتاد تعطیل شده بود، سال ها متروکه بود و اخیراً صندلی های آن را خارج کرده و در حال تعمیر پشت بام و بخش هایی از ساختمان آن بودند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.