بیوگرافی بازیگران

فرشتو ، قابی برای دست به دست کردن عشق و آگاهی | تکراری ها

اگر شما هم اهل مطالعه کتاب و کتابخوانی هستید اما به دلایل اقتصادی نتوانستید کتاب های مورد علاقه خودتون رو مطالعه کنید در ادامه باما همراه باشید تا با فرشتو بیشتر آشنا شویم.

مجموعه داوطلبانه فرشتو چندی است که در کنار رویداد صبح خلاق تهران کار خود را آغاز کرده است، این گروه داوطلبانه برای کمک به ارتقای سطح مطالعه کتاب خوانی تشکیل شد. نقطه‌ی عطف این مجموعه آن است که خط شروع و پایان فرآیند دست به دست شدن کتاب، تنها خود مردم هستند! به عبارت دیگر فرشتو واسطه‌ای میان شما و دوست ناشناستان است که کتابش را به شما هدیه می‌دهد و یا کتاب شما را هدیه می‌گیرد. در حقیقت نبض این چرخه به دست شما و کتاب‌هایتان است. این نقطه عطفی است که فرشتو توانسته رقم بزند تا بدون هزینه به مطالعه کتاب های مورد علاقه خود بپردازید، از این لحظه به بعد می‌توانید کتاب را هم مسیر خود کنید و در نقطه‌ی پایان، آن را به نفر بعدی بسپارید. این لحظه می‌تواند روی میز یک کافه در میدان انقلاب، روی صندلی اتوبوس، گوشه‌ای از نیمکت پارک و یا هر مکان عمومی دیگر و در معرض دید باشد، در حقیقت فرشتو مولد زنجیره‌ای است که با دست به دست شدن کتاب‌ها هر روز کامل‌ تر خواهد شد.

فرشتو صبح خلاق تهران

فرشتو با چه هدفی شکل گرفت؟

چه هدیه‌ای بهتر از کتاب؟ کتاب ارزشمند‌تر از آن است که در قفسه‌های خاک خورده به فراموشی سپرده شود، وقتی که می‌تواند با یک کلمه‌ از خود جرقه‌ای در ذهن فردی ایجاد کند.
هدف از این حرکت داوطلبانه آگاهی است و علاوه بر چرخش رایگان کتاب از مخاطبان خود دعوت می‌کند در صورت علاقه‌مند شدن به کتاب و مطالعه، با دعوت از دوستان خود به خرید کتاب از انتشارات حمایت کنند و اجازه دهند دیگران نیز این لذت را تجربه کنند.

فواید کتابخوانی برای کودکان

اهمیت کتاب و کتاب خوانی بر هیچ کس پوشیده نیست و همانطور که میدانیم یکی از مهم‌ترین روش های افزایش توانمندی‌های کودک، کتاب خواندن برای وی است. شاید پیش خود فکر کنید کودکان با خواندن کتاب فقط مدتی را در کنار مادر یا پدر به آرامش سپری می‌کنند و تنها فایده آن خوب به خواب رفتن کودک است اما این کار نه تنها برای امروز کودک مفید است بلکه روی شخصیت آینده وی نیز تاثیر مستقیم دارد.کودکان نیازمند آموختن مهارت‌های زندگی است و کتاب، منبعی مورد اعتماد در این زمینه است.

فرشتو صبح خلاق تهران

یک مطالعه که در سال ۲۰۱۷ انجام شده بود نشان می‌داد خواندن کتاب برای نوزادان می‌تواند موجب تقویت عملکرد ذهنی و هوشیاری آنان شود. Carolyn Cates استادیار گروه کودکان در دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک گفت:«تاثیر کتاب خوانی در دوران نوزادی تقریبا پس از چند سال و در هنگام ورود به مقطع ابتدایی مشاهده می‌شود.»

کتاب‌ اشکالی سالم از زندگی

در حال حاضر استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها در بین اکثر کودکان امری رایج است. اما استفاده نامحدود از چنین دستگاه‌هایی می‌تواند بر سلامت مغز تاثیر بگذارد، از صفحات نمایش گوشی‌های هوشمند نور آبی مضری منتشر می‌شود که ممکن است آسیب‌های جدی به چشم هایشان وارد کند.
تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که نور منتشر شده از صفحات نمایشی گوشی‌ها ممکن است الگو‌های خواب کودکان را مختل کنند. کارشناسان به والدین توصیه می‌کنند کتاب‌های کودکان را در دستگاه‌های هوشمند نمایش ندهند، از کتاب‌ها به عنوان یک منبع سرگرمی بهره ببرند.

رسالت فرشتو تنها گردش عمومی کتاب نیست! دست به دست کردن کتاب می‌تواند سهم بزرگی در آینده‌ی ما و رویاهایمان داشته باشد و این به آن معنی است که ما بخش عظیمی از رویاهایمان را با کمک این پرستوی مهاجر زنده خواهیم کرد؛ رویاها و استعدادهایی که در گوشه‌ای از زندگی گم شده‌اند و حالا تنها منتظر یک تلنگر برای بازگرداندنشان هستیم!

فرشتو در رویداد صبح خلاق تهران آماده ارائه کتاب ها به علاقمندان می باشد، شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه رسمی فرشتو را در اینستاگرام به نشانی instagram.com/farashtoo دنبال کنید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.