بیوگرافی بازیگران

علت حذف اپلیکیشن های چینی از گوگل‌ پلی استور چیست؟ | تکراری ها

  • تاریخ : 8ام اردیبهشت 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 300 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

در مجموع حدود ۴۶ نرم افزار یا اپلیکیشن از فروشگاه گوگل پلی استور حذف شده است که تمامی این برنامه‌ها متعلق به توسعه‌دهنده چینی DO Global بود.

به گزارش واریته تا به امروز بصورت کلی ۴۶ اپلیکیشن از فروشگاه گوگل پلی استور حذف شده است که تمامی این برنامه‌ها متعلق به توسعه‌دهنده چینی DO Global بود. این نرم‌ افزارها توسط افراد متفاوتی منتشر شده‌اند ولی همه آن‌ها متعلق به یک کمپانی هستند و کاربران میلیون‌ها بار اقدام به دانلود اپلیکیشن‌های ذکرشده نموده‌اند.

ین چنین به نظر میرسد که دلیل اصلی حذف اپلیکیشن‌ ها از پلی استور جعلی بودن استراتژی های تبلیغاتی این کمپانی چینی است در بسیاری از نرم‌ افزارهای خود استفاده می‌کند. در واقع این استراتژی به‌گونه‌ای طراحی شده است که بر روی آگهی‌های تبلیغاتی داخل اپلیکیشن به‌صورت فیک و خودکار کلیک می‌شود، درحالی‌که کاربر واقعی کلیک نکرده است. تبلیغات رایج‌ترین منبع درآمد برای بسیاری از اپلیکیشن‌ها است؛ درنتیجه برای کسب درآمد بیشتر، بعضی از کمپانی‌ها اقدام به استفاده از چنین تاکتیک‌هایی می‌کنند که متأسفانه نتایج ناگواری در پی دارد.

گزارش‌ های غیر رسمی نشان دهنده این نکته بود که فقط ۶ برنامه از این استراتژی استفاده می‌کنند ولی طبق بررسی‌های انجام‌شده توسط خود شرکت گوگل بسیاری از اپلیکیشن های این کمپانی در لیست حذفی‌ها قرار گرفته‌اند. علاوه بر استفاده از شیوه‌های تبلیغاتی جعلی که باعث حذف این برنامه‌ها از گوگل پلی شد، موارد دیگری نیز دخیل هستند. مثل اینکه برای منتشر کنندگان این اپلیکیشن‌ ها نام‌ های عمومی ثبت‌ شده و همچنین در شبکه اجتماعی تامبلر هیچ اشاره‌ ای به صاحب اصلی این اپلیکیشن‌ها نشده است. احتمال میرود تعداد اپلیکیشن‌های حذف شده از کمپانی DO Global، به بیش از ۴۶ عدد نیز برسد. علاوه بر این، فعالیت توسعه‌دهنده ذکرشده نیز به‌کلی ممنوع خواهد شد. پیش از حذف نرم‌افزارها از گوگل پلی، تقریباً ۱۰۰ اپلیکیشن که ۶۰۰ میلیون بار کاربران آن را دانلود کرده بودند از کمپانی DO Global در پلی استور منتشر شده بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.