بیوگرافی بازیگران

سفارت ایران در گرجستان به گردشگران هشدار داد | تکراری ها

  • تاریخ : 23ام فروردین 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 355 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

سفارت ایران در گرجستان در اطلاعیه خود هشدار داده که مراقب سودجویانی که با انتساب و یا ارتباط خود به سازمان های دولتی، دستگاه های امنیتی و انتظامی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس اقدام به کلاهبردارای می نمایند باشید.

به گزارش واریته و در پی اطلاعیه سفارت ایران در گرجستان ، مکررا مشاهده شده که برخی افراد با جعل عنوان، نماد، آرم، انتساب و یا ادعای داشتن ارتباطات ویژه با برخی مقامات، دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی کشورمان و یا گرجستان و یا انتساب به سفارت کشورمان در تفلیس، پس از جلب اعتماد و دادن وعده های مختلف اقدام به کلاهبرداری می کنند.

توصیه های مهم سفارت ایران که باید رعایت شوند

۱-مدت لغو روادید کشور گرجستان ۴۵ روز بوده و اقامت بیشتر، جریمه و اخراج در پی دارد. ضمنا این مدت صرفا به منظور اهداف گردشگری بوده و سایر فعالیت ها مانند اشتغال به کار، تحصیل، سرمایه گذاری، خرید و اجاره ملک بدون اخذ اقامت و مجوزهای قانونی از دولت گرجستان می تواند فرد را دچار مشکل نماید.

۲-مقدار ارز مجاز همراه مسافر در مرز در مبحث هشدار سفارت ایران در گرجستان به مسافران، مبلغ ده هزار دلار یا معادل آن می باشد. چنانچه فردی بیش از مبلغ تعیین شده همراه دارد، لازم است در بدو ورود نسبت به اعلام آن و تکمیل فرم های مربوطه به ماموران گمرک مراجعه نماید.

۳-طلای همراه مسافر میزان متعارفی شامل گردنبند، النگو بوده و چنانچه طلای همراه فراتر از حد مجاز بوده و و جهت ثبت به ماموران گمرک اعلام نگردد، به عنوان قاچاق محسوب می شود.

۴-مراقب گذرنامه خود باشید. مسئولیت و عواقب هرگونه سو استفاده از آن بر عهده صاحب گذرنامه بوده و ضمناً بدون گذرنامه دچار مشکلات متعدد خواهید شد.

۵-گذرنامه خود را به هیچکس ندهید و گذرنامه هیچ فردی را به عنوان ضمانت، امانت نپذیرید.

۶-با توجه به کلاهبرداری های مختلف و متعدد، به افراد ناشناس اعم از ایرانی و خارجی اعتماد نکنید و در صورت مواجهه با سودجویان و کلاهبرداران، در اسرع وقت با مدارک و اسناد معتبر به پلیس مراجعه کنید.

۷-گذرنامه و ویزای جعلی بلافاصله در مرز گرجستان شناسایی شده و دارندگان آن ها دستگیر می شوند.

۸-حمل مواد مخدر در گرجستان از جرم قتل نیز سنگین تر و مجازات آن شامل زندان های طولانی مدت و جریمه های سنگین مالی بوده و مشمول هیچ گونه عفو و یا تخفیفی نمی باشد.

۹-ورود و همراه داشتن داروهایی که حاوی مقادیری مواد مخدر یا روانگردان باشند، ممنوع بوده و مجازات سنگینی دارد. ضمن آنکه تمامی داروهای مورد نیاز در این کشور موجود و در دسترس می باشد.

۱۰-به دلایل فوق از پذیرش هرگونه بسته یا چمدان از مسافران و افراد ناشناس اکیدا خودداری نمایید. مسئولیت ورود هرگونه جنس و ماده غیرمجاز، صرفا به نام فردی که محموله به نام وی ثبت شد و همراه دارد، خواهد بود.

۱۱-جهت اجتناب از سرقت یا دام های گوناگون مانند قرار دادن مواد مخدر در خانه و یا وسایل شما از اسکان در منازل شخصی و ناشناس به شدت پرهیز نمایید.

۱۲-ارز کافی همراه داشته و تبدیل ارز فقط در صرافی های معتبر انجام شود.

۱۳-برای پیشگیری از سرقت یا فقدان پول و مدارک، تمامی وجوه نقد و مدارک خود را در سطح شهر همراه نبرید.

۱۴-جهت رانندگی در گرجستان می بایست گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشید.

۱۵-زبان، فرهنگ و قوانین کشور ما و گرجستان کاملا متفاوت بوده، لذا لازم است از قوانین و مقررات کشور میزبان اطلاع داشته و آن ها را در بخش هشدار سفارت ایران در گرجستان رعایت نموده تا از بروز مشکلات احتمالی پرهیز شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.