بیوگرافی بازیگران

سرمایه گذاران صنعت گردشگری تسهیلات دریافت میکنند | تکراری ها

نیاز صنعت گردشگری ایران به سرمایه گذاران کلان انکار نا پذیر است اگر این سرمایه گذاری ها صورت گیرد؛ بسیاری از مناطق گردشگری ایران که نیاز به زیرساخت دارند، بسیار پیشرفت کرده و این صنعت به صنعت پول ساز کشور تبدیل می شود و کشور را از منابع حاصل از نفت بی نیاز می سازد.

به گزارش واریته محمد خیاطیان گفت: در شرایط فعلی کشور، یکی از حوزه هایی که می تواند کمک کننده باشد، گردشگری است و باید زیر ساخت ها و زمینه لازم برای توسعه این صنعت در کشور فراهم شود.

وی تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی یکی از پیشروترین سازمان ها در حوزه ماده ۲۷ است، باید از امکانات قانونی برای توسعه گردشگری و حفظ و احیای میراث فرهنگی استفاده کنیم. ما در کشور داشته های تاریخی بسیار زیادی داریم که نگهداری از این آثار از عهده سازمان میراث فرهنگی و دولت خارج است.

خیاطیان ادامه داد: استفاده از بخش خصوصی در این حوزه به منظور احیا و بهره برداری از آثار تاریخی به منظور ایجاد اشتغال و ارزآوری و کمک به دولت برای کاهش هزینه های نگهداری از این تعداد آثار تاریخی است.

معاون توسعه مدیریت اضافه کرد: مسائل و مشکلاتی در این حوزه وجود دارد و باید با کمک بخش خصوصی و سرمایه گذاران به سمت کاهش مشکلات و موانع برویم. بخشی که وظیفه حاکمیتی ما در حوزه حمایت از سرمایه گذاران است، باید انجام شود.

وی ادامه داد: اینکه سرمایه گذاران در شرایط فعلی اقتصادی در حوزه میراث فرهنگی فعالیت می کنند، برای ما ارزشمند است و حمایت و پشتیبانی لازم را از این افراد خواهیم داشت. باید در واگذاری ها، ایجاد هماهنگی بین دستگاه ها در استان ها و تسریع روند اداری اقدامات مؤثری انجام شود تا سرمایه گذاران برای ورود به حوزه احیا و بهره برداری اماکن تاریخی، اشتیاق و علاقه داشته باشند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.