بیوگرافی بازیگران

سال ۲۰۱۹ از طرف سازمان جهانی ایکوموس سال منظره های روستایی اعلام شد | تکراری ها

  • تاریخ : 24ام فروردین 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 337 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

سازمان جهانی ایکوموس سازمانی برای مراقبت و حفظ اماکن میراث فرهنگی در جهان است که نام کامل آن شورای بین المللی بناها و محوطه های تاریخی است که به نام ایکوموس (ICOMOS) شناخته می شود.

به گزارش واریته سازمان جهانی ایکوموس هرسال شعاری را برای سال جدید اعلام می کند تا به این ترتیب توجه همه را به موضوعی مهم و حیاتی جلب کند و اقدامات خاصی را در آن راستا انجام دهد. امسال نیز سازمان ایکوموس سال ۲۰۱۹ را سال منظره های روستایی اعلام کرده است.

سازمان جهانی ایکوموس به این منظور، همه ساله شعاری را به مناسبت روز جهانی ابنیه و محوطه های تاریخی اعلام می کند تا در آن سال توجه جهان را به موضوعی قابل توجه و حساس جلب کند. امسال نیز ایکوموس سال ۲۰۱۹ را سال منظره های روستایی اعلام کرد. این نام گذاری با موضوع همایش «میراث روستایی» که در کشور مراکش برگزار می شود هم کاملا همخوانی و سازگاری دارد. روز جهانی ابنیه و محوطه های تاریخی و همین طور نامگذاری ۲۰۱۹ به عنوان سال منظره های روستایی فرصتی مناسب برای جوامع علمی ملی و بین المللی ایجاد می کند تا بتوانند آگاهی عمومی در مورد ارتباط منظره های روستایی و چالش ها، مشکلات و منافع و مزایای حفظ آن را افزایش بدهند.

سازمان جهانی ایکوموس امیدوار است با نامگذاری ۲۰۱۹ به عنوان سال منظره های روستایی بتواند توجه کشورهای مختلف را به این موضوع جلب کند و منجر به ایجاد برنامه و اقدامات لازم برای تقویت و حفظ و پاسداری این مناظر بشود. لازم به ذکر است که کشورهای مختلف دنیا هم هر سال در  روز ۱۸ آوریل و به مناسب روز جهانی ابنیه و محوطه های تاریخی برنامه ها و مراسم گوناگونی را برگزار می کنند.

ایکوموس یا شورای بین المللی ابنیه و محوطه های تاریخی در سال ۱۹۸۲ روز ۱۸ آوریل را روز جهانی بناهای و محوطه های تاریخی نامگذاری کرده و این موضوع در بیست و دومین مجمع عمومی یونسکو رسما به ثبت رسید. از آن زمان تاکنون هرسال در این روز برنامه های خاصی برای ترویج میراث فرهنگی و افزایش آگاهی عمومی در مورد تنوع، ارتباط و آسیب پذیری آن و اقدامات برای حفظ و پاسداری از آن جشن گرفته می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.