بیوگرافی بازیگران

راه آهن کوهستانی که ۱۰۶ سال عمر دارد | تکراری ها

  • تاریخ : 9ام اردیبهشت 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 284 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

راه آهن جنگلی آلیشان‌که در سال ۱۹۱۲ توسط ژاپنی‌ها تکمیل شد، در گذشته به‌ منظور انتقال درخت‌های سرو آلیشان‌که امروزه در معرض خطر هستند، مورداستفاده قرار می‌گرفت. وقتی باربری متوقف شد، این قطار تنها مسافران را در دل کوه‌ها جابجا می‌کرده است.

به گزارش واریته راه آهن جنگلی آلیشان که میان شهر شیایی در ارتفاع ۳۰ متری و شهر چوشان در ارتفاع ۲۴۵۱ متری و به‌ عنوان مرتفع‌ترین ایستگاه راه‌آهن تایوان قرار دارد، مناظر طبیعی متنوعی را تقدیم مسافران می‌کند. این ریل راه‌آهن، مرتفع‌ترین ریل باریک کوهستانی در آسیا است، حتی مرتفع‌تر از ریل راه‌آهن مشهور دارجیلینگ هیمالیا که از ارتفاع ۱۰۰ متری به ارتفاع ۲۲۰۰ متری می‌رسد. جالب است بدانید که این راه‌آهن برای اولین بار توسط دولت ژاپن و به‌منظور انتقال درختان سرو تایوان ساخته شد.

یاو یوان چیاو به‌عنوان کاپیتان قطار آلیشان می‌گوید: این قطار برخلاف ماشین‌های مدرن اتوماتیک، خوی انسانی بیشتری دارد. لیاو به‌ عنوان یک فرد علاقه‌مند به‌قطار، ۶ سال پیش کار خود را به‌عنوان یک سخنران دانشگاه رها نمود تا بتواند به‌عنوان یک دستیار در راه‌آهن جنگلی آلیشان مشغول بکار شود.

بهتر است بدانید ایستگاه شیزیلو یکی از قدیمی‌ترین ایستگاه‌ها است که در تور جدید کروز می‌توان از آن دیدار کرد. تور کروز یکی از چندین تلاش دولت برای احیای مجدد و حفظ راه‌آهن جنگلی آلیشان با مدیریت جدید دفتر میراث فرهنگی و راه‌آهن جنگلی آلیشان (AFRCH) و اداره جنگلبانی است. البته شهرت این راه‌آهن پس از ساخت اتوبان آلیشان در سال ۱۹۸۲ به اوج رسید.

راه‌آهن جنگلی آلیشان، یک ریل ادامه‌دار نیست، زیرا بخشی از آن‌که میان ایستگاه شیزیلو و آلیشان است، در اثر گردباد از بین رفت.مسافران می‌توانند از مسیر اصلی که از ایستگاه شیایی تا ایستگاه فنکیهو کشیده شده است استفاده کنند (۲ ساعت و ۲۰ دقیقه) و با استفاده از اتوبوس از ایستگاه فنکیهو به سمت ایستگاه آلیشان بروند. تنها یک قطار در ساعت ۹ صبح در روزهای چهارشنبه از ایستگاه چیایی حرکت می‌کند. دو قطار دیگر (در ساعات ۸:۳۰ و ۹:۳۰) در آخر هفته‌ها به این برنامه اضافه‌شده‌اند.

از ایستگاه آلیشان سه خط کوتاه‌تر نیز وجود دارد، خط شنمو، ژائوپینگ و پوشوآن‌ که مسافران را در ایستگاه‌های اصلی آلیشان به سمت جاذبه‌های گردشگری اطراف منطقه کوهستانی آلیشان جابجا می‌کنند. گردشگران به خاطر داشته باشند که در هنگام بالا رفتن از تپه‌ها بهترین مناظر در سمت راست است و هنگام پایین آمدن آن مناظر در سمت چپ قرار می‌گیرند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.