بیوگرافی بازیگران

دیوارنگاره های ۳۰ هزار ساله در یک غار کرواسی کشف شد | تکراری ها

  • تاریخ : 31ام فروردین 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 334 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

نقاشی های دیواری یا همان دیوارنگاره که هرازگاهی در غارهای باستانی کشف می شوند اطلاعات بسیار زیادی در مورد نیاکان و اجدادمان به ما می دهند. اخیرا باستان شناسان در یک غار باستانی در کشور کرواسی نقاشی های دیواری کشف کرده اند که به اعتقاد آن ها متعلق به ۳۰ هزار سال پیش هستند.  این دیوارنگاره ها، اولین نقاشی های دیواری با این قدمت هستند که در تا به حال در شبه جزیره بالکان کشف شده اند.

به گزارش واریته در منطقه اروپای غربی تا به حال نقاشی های دیواری که معروف به دیوارنگاره متعددی کشف شده اند. با این حال، کشف غارنگاره های ۳۰ هزار ساله در کرواسی به دلیل قدمت بالایی که دارد کشف مهم و باارزشی تلقی می شوند. تیمی بین المللی که توسط باستان شناسی از دانشگاه ساوت همپتون و دانشگاه بوردو هدایت می شود موفق به کشف اولین نمونه های غارنگاره‌های پیش از تاریخ در شبه جزیره بالکان و کرواسی شده اند. به گفته باستان شناسان این غارنگاره ها قدیمی ترین نقاشی های دیواری هستند که تا به حال در شبه جزیره بالکان پیدا شده اند و ابعاد جدیدی از زندگی انسان های نخستین در این منطقه را بازگو می کنند.

غارنگاره‌های ۳۰ هزار ساله که نقاشی هایی سرخ رنگ هستند یک گاومیش و یک بز کوهی را به تصویر می کشند. به گفته کارشناسان احتمالا زمان خلق این نقاشی ها ۳۰ هزار سال پیش است. جین کلاتس، مورخ و کارشناس فرانسوی در مورد کشف غارنگاره‌های ۳۰ هزار ساله در کرواسی می گوید:

این اتفاق بی شک کشفی مهم و قابل توجه محسوب می شود. زیرا این کشف در منطقه ای اتفاق افتاده که تا به حال هیچ یافته مشابه ای در آن مشاهده نشده بود. با توجه به نقاشی های داخل این غار و بررسی آن ها، تاریخ خلق آن ها به عصر سنگ پسین بر می گردد.

البته غارنگاره‌های ۳۰ هزار ساله در کرواسی به طور کامل سالم باقی نمانده اند و برخی قسمت های این نقاشی ها زیر لایه های سنگواره های کربنات کلسیم مدفون شده اند. نقاشی های ۳۰ هزار ساله داخل غاری با عمق ۱۱۰ متر در کشور کرواسی کشف شده اند. جالب است بدانید که در دوران عصر سنگ پسین، آب و هوا و شرایط جوی اروپا نسبت به الان بسیار سردتر بود و سطح آب دریاها هم به مراتب پایین تر بود. به این ترتیب انسان های آن زمان که در این غار پناه گرفته و زندگی می کردند می توانستند رود بزرگ و پرآبی که در دشت وسیع آن حوالی جاری بود را تماشا کنند

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.