بیوگرافی بازیگران

دلیل اصلی نیاز به یک قرارگاه رسانه ای در مواقع بحران چیست؟ | تکراری ها

  • تاریخ : 9ام اردیبهشت 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 268 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد صبح امروز در دیدار با جمعی از خبرنگاران حوزه‌ رسانه از نقش موثر خبرنگاران و رسانه‌ها در کنترل تبعات زیان‌ بار سیل‌های اخیر کشور، قدردانی کرد.

به گزارش واریته محمد خدادی در اولین نشست خبری خود در جمع خبرنگاران حوزه رسانه، با بیان اینکه نیازمند ایجاد قرارگاه رسانه‌ای برای مواقع بحرانی همچون سیل در کشور هستیم، گفت: کاهش تلفات سیل، به علت اطلاع‌رسانی درست و شبانه‌روزی تمام دستگاه‌ها و ظرفیت رسانه‌ای کشور بود که در واقع تمام رسانه‌ها به یک رسانه در خدمت مردم ایران تبدیل شدند و بدون هیچ دستور و درخواستی، برای مردم فعال بودند.

خدادی افزود: همین همبستگی باعث شد جریان تخریبی دشمن که «تشدید بحران، ناامیدی و ناکارآمدی» را در دستور کار قرار داده بود، نتواند کار خود را انجام دهد.

وی شریان سازی و مرجعیت خبری در کنار قرائت سازی از بحران را نیاز اصلی رسانه‌ها عنوان کرد و گفت: تمرکز اطلاع‌رسانی در جریاناتی شبیه به سیل باید علاوه بر سرعت، صحت و دقت را شامل شود. وی به نقش و عملکرد رسانه‌ها در جریان سیل‌های نوروزی اشاره و اظهار کرد: عملکرد رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی اخبار سیل عل ی‌رغم تمام موضوعاتی که نیاز با آسیب‌شناسی و بررسی دارد، قابل تقدیر است.

محمد خدادی با بیان اینکه نقش و سهم رسانه‌ها در شریک‌سازی غیر قابل انکار است، خاطرنشان کرد: به طور کلی مهمترین کارکرد رسانه‌ها اصلاح روش‌ها، پیدا کردن زوایای پنهان و شریک‌سازی در جهت ایجاد نفع جمعی است. معاون مطبوعاتی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها فرصت همبستگی، همدلی، همکاری و هم‌افزایی را فراهم می‌کنند و متقابلا هرآنچه مانع از توفیق جامعه می‌شود را آسیب‌شناسی می‌کنند که این اتفاق در خصوص سیل اخیر، به بهترین وجه نمایان شد.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با بیان اینکه در گذشته، توقع از رسانه‌ها تبلیغ و هوادارسازی بود، اما امروزه این توقع به تبیین و اقناع‌ سازی تبدیل شده است، تصریح کرد: باید از قابلیت رسانه‌ها در ایجاد همدلی و تقویت انسجام اجتماعی نهایت بهره را برد. در این میان رسانه‌های ما در جریان سیل‌های اخیر توانستند به‌خوبی همبستگی ایجاد کنند و به نظر من عملکرد رسانه‌ها در انعکاس اخبار سیل قابل قبول است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.