بیوگرافی بازیگران

در کرمان پارک گردشگری احداث میشود | تکراری ها

  • تاریخ : 18ام اردیبهشت 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 266 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

سید مهران عالم زاده شهردار شهر کرمان از احداث پارک گردشگری به زودی خبر داد و این نوید را نیز داد که گردشگران داخلی و خارجی زیادی را جذب کرمان کند

به گزارش واریته سید مهران عالم زاده در جلسه بررسی پروژه پارک گردشگری شهر کرمان با تاکید بر اینکه این پارک، پارک گردشگری است، گفت: بنابراین باید دارای ویژگی های خاص برای جذب گردشگر داخلی و خارجی باشد.

عالم زاده ادامه داد : برای این پارک بزرگ یک سالن آمفی تئاتر ۳۰۰۰ نفری در طراحی اولیه در نظر گرفته شده است و یکی دیگر از دغدغه های من در اجرای این پارک، فضای رو بازی که است که برای اجرای کنسرت در نظر گرفته شده و از نظر من، ظرفیت ۳۰۰۰ نفر کم است و ما به فضایی با حداقل ۲۰ هزار نفر ظرفیت نیاز داریم.

وی افزود: ما تجربه اجرای کنسرت در فضای رو باز را داشته و می دانیم که با استقبال زیاد شهروندان مواجه می شود. ضمن اینکه معتقدیم مردم کرمان باید یک فضا و مکان مناسب برای اجرای برنامه های مفرح و مناسبتی داشته باشند. تمامی طرح هایی که در این دوره از شهرداری در حال اجرا هستند و یا مطالعات آن ها انجام می شود؛ پیوست فرهنگی اجتماعی دارند و پارک گردشگری هم باید پیوست فرهنگی اجتماعی داشته باشد.

شهردار کرمان گفت: همچنین در نزدیکی این پروژه، از گذشته مجموعه هایی مانند تله کابین، هتل و قلعه شیوشگان وجود دارد، بنابراین بخشی از توجه پروژه هم باید به این مسئله معطوف شود که با اجرای این پروژه چه تاثیری از همدیگر می گیرند و چه تاثیری بر هم می گذارند.

مرتضی ادیب، مشاور طرح پارک گردشگری و طراح پروژه ی بام لند تهران که در حاشیه دریاچه شهدای خلیج فارس یا همان دریاچه چیتگر بنا شده نیز در این باره گفت: کار مطالعات و طراحی پارک گردشگری کرمان را از ابتدای فروردین سال جاری در چند بخش به طور موازی شروع کردیم تا ضمن انجام مطالعات، مبانی نظری طراحی هم پیش برود.

وی با بیان اینکه از مزایای انتخاب این بخش از شهر برای احداث پارک گردشگری، سکوت و خالی بودن سایت و داشتن عارضه ی طبیعی کوه است، افزود: حفظ کوه و فضای بکر آن در این سایت، حفظ کشاورزی درون سایت، ساخت و ساز کمتر و هدفمند و عدم خودنمایی ساختمان ها، زون بندی موثر و تامین آب پارک از جمله موارد در نظر گرفته شده در طراحی این پارک است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.