بیوگرافی بازیگران

درآمد صنعت گردشگری ایران در سال ۹۷ چقدر بود؟ | تکراری ها

  • تاریخ : 17ام اردیبهشت 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 264 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد درآمد گردشگری و صنعت توریسم ایران در سال گذشته از مرز ۱۰ میلیارد دلار گذشت

به گزارش واریته رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: بنابر گزارش بانک مرکزی در سال گذشته ۱۱.۸ میلیارد درآمد ارزی از طریق گردشگری برای کشور ایجاد شده است. علی اصغر مونسان در مراسم افتتاحیه باغ لاله های گچسر اظهار کرد: البرز ظرفیت های گردشگری زیادی را در خود جای داده که باغ لاله های گچسر تنها یکی از آن هاست.

مونسان با تاکید بر ضرورت احداث هتل و مراکز اقامتی در محورکرج چالوس اظهار کرد: بدون شک ایجاد مراکز اقامتی در این مسیر منجر به توسعه صنعت گردشگری استان می شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به جایگاه گردشگری در دنیای امروز ادامه داد: گردشگری به عنوان یک صنعت در دنیا شناخته شده و در حال تبدیل شدن به سومین اقتصاد دنیاست و سرعت رشد بالایی دارد و رونق گردشگری در کنار اشتغال زایی و درآمدزایی باعث افزایش نشاط اجتماعی در جامعه می شود.

او با بیان اینکه تحریم ها تأثیر چندانی بر صنعت گردشگری ندارد، توضیح داد: تحریم کمترین آسیب را به صنعت گردشگری می زند به همین دلیل بخشی است که می تواند به اقتصاد کشور بسیار کمک کند و باید به گردشگری اهمیت بیشتری داده شود و در این راستا رئیس جمهور توجه خوبی به هر سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور درباره اعتبارات مرمت کاخ مروارید مهرشهر کرج بیان کرد: متأسفانه مالکیت این کاخ در اختیار ما نیست.

وی ادامه داد: اواخر سال ۹۶ دیداری از این مجموعه داشتم و متأسفانه باید بگویم آسیب های جدی به این بنا وارد شده و سقف آن از بین رفته است. معاون رئیس جمهور افزود: بعد از این بازدید به اداره کل میراث فرهنگی البرز دستور داده شد که حداقل اقدامات برای حفاظت از این اثر انجام شود.

مونسان با بیان اینکه کاخ مروارید مهرشهر یکی از جاذبه های گردشگری البرز می تواند باشد، گفت: امید است کار مرمت آن به سرعت انجام شود و مجدد در حوزه گردشگری از آن استفاده شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در مورد آخرین اقدامات برای مرمت خانه دکتر مصدق نیز توضیح داد: اجازه مرمت این خانه داده شده و مجوزهای لازم در این خصوص صادر شده است.

وی در بخش دیگری با اشاره به میزان آسیب های وارده به آثار تاریخی استان ها بعد از سیل های اخیر در ایام نوروز گفت: همکاران ما اقدامات لازم را انجام دادند که کمترین آسیب به این آثار وارد شود.

مونسان بیان کرد: در خرم آباد قلعه فلک الافلاک بر روی تپه ای قرار گرفته که بخشی از این تپه فرو ریزش پیدا کرد که می توانست به قلعه آسیب های کلی وارد کند، اما همکاران ما زیر آن بارندگی های شدید در آن روزها کل محوطه قلعه و تپه را پوشش داده و کاور کردند و جلوی نفوذ بارش به تپه محل قرارگیری قلعه فلک الافلاک گرفته و فرو ریزش تپه مهار شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد: پل های تاریخی استان لرستان نیز به نسبت پل های به روز که دچار آسیب شده اند کمتر آسیب ها را داشتند. از پل تاریخی پل دختر نیز چون عرشه ای نداشته و تنها پایه ها باقی مانده بود، به همین دلیل در جریان سیل استان لرستان فقط یکی از پایه های پل چرخش پیدا کرد و آسیب جدی ندید.

وی افزود: در مجموع در جریان سیل نوروز در استان لرستان بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان برای ترمیم خسارت ها از سازمان میراث فرهنگی درخواست شد و در کل بیشترین خسارت سیل اخیر در استان لرستان بوده است. پل های تاریخی در قیاس با پل های به روز کشور مقاومت خوبی داشته و با اینکه پل جدید در خرم آباد آسیب شدیدی پیدا کرد پل دختر آسیب جدی نداشت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.