بیوگرافی بازیگران

خالق مناجات معروف سحرگاهی از حمایتی که هرگز نبوده شکایت کرد | تکراری ها

مناجات معروف سحرگاهی که از تلویزیون در ماه های مبارک رمضان پخش و حال و هوای روزه داران را دگرگون میکند هم اکنون در شرایط بدی در زمینه تولید و و تهیه آثار موسیقیایی قرار دارد و هیچ همایتی از جایی دریافت نمیکند

به گزارش واریته قاسم رفعتی خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی با اشاره به تولید قطعه آوازی سحرگهان که سال‌ هاست در ایام ماه مبارک رمضان از رسانه ملی پخش می‌شود توضیح داد: این قطعه از جمله آثار آوازی من است که علاقه زیادی به آن دارم و وقتی می‌ شنوم که مردم عزیزمان این چنین با این قطعه آوازی ارتباط روحی مناسبی پیدا کرده‌ اند بسیار خوشحال می‌شوم.

وی درباره نحوه تولید این قطعه آوازی گفت : اوایل پیروزی انقلاب اسلامی بود که قرار بر این شد تعدادی آثار با موضوع مناجات‌ های مختلف ماه مبارک رمضان تولید شود که قطعه سحرگهان یکی از همین آثار بود. البته این کار در نتیجه پژوهش‌ های فراوانی برای انتخاب شعر صورت گرفت که فکر می‌کنم توانسته به دل و جان مخاطب بنشیند. به هر ترتیب من از این موضوع بسیار حال خوبی دارم که قطعه سحرگهان در کنار مناجات ربنا استاد محمدرضا شجریان توانسته با استقبال مردم مواجه شود. همین که یک قطعه آوازی در سحرگاه ماه مبارک رمضان توانسته با نگاه مثبت و خاطره ساز مخاطبان مواجه شود برای من افتخار بزرگی است.

این خواننده پیشکسوت موسیقی در بخش دیگری از صحبت‌ های خود با اشاره به فعالیت‌ های دیگر خود در عرصه موسیقی بیان کرد: من کارهای بسیاری را برای اجرای زنده و تولید آلبوم طراحی و پیش بینی کردم ولی متأسفانه فعلاً زمینه‌ ای برای کار ها وجود ندارد.

خالق مناجات معروف سحرگاهی افزود: من و امثال من در موسیقی قطعاً برای خود برنامه‌ های مختلفی را در نظر داریم اما وقتی از جایی حمایتی نمی‌شود فضا برای انجام کاری مساعد نیست خب طبیعتاً نمی‌ توان به صورت قطعی درباره پروژه‌ ای اعلام نظر کرد.

قاسم رفعتی که سال گذشته نیز از سوی مؤسسه فرهنگی هنری راد نواندیش مراسم بزرگداشتی برای او برگزار شده بود، سال ۹۵ به پاس سال‌ها فعالیت در زمینه موسیقی مذهبی و مناجات خوانی موفق به دریافت جایزه هنری غدیر شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.