بیوگرافی بازیگران

حمل و نقل در نقاط مختلف دنیا چگونه انجام میشود؟ | تکراری ها

حمل و نقل از ضروریات هر جامعه ای است که انسان ها برای انجام امور روزمره خودشان باید بدان اهمیت دهند و علم خود را در این زمینه ارتقا دهند و خیلی از کشور ها نیز به این پیشرفت و ارتقا اهمیتی نداده و با همان روش های سنتی و سخت سابق برای رساندن خود به مکان های مختلف استفاده میکنند.

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا ببینیم در نقاط مختلف دنیا چگونه امر حمل و نقل را انجام میدهند.

۱- ویتنام، دوچرخه سایکلو

سایکلوی ویتنامی یک دوچرخه‌ ی معمولی نیست، چون شبیه به یک سه چرخه بر عکس ساخته شده، به طوری که پدال‌ های زیر پای راننده در عقب قرار دارد، و جای نشستن مسافر در جلو و بهترین جای ممکن در نظر گرفته شده است. این وسیله نقلیه، در اصل در طول دوره‌ی استعمار فرانسوی‌ها و بعد از یک تلاش ناموفق برای جا انداختنِ سه چرخه‌ی معمولی در ویتنام، ظاهر و سپس رایج شد. امروزه سایکلو علاوه بر عملکرد رایج آن که جا به جایی مسافر است، برای حمل بارهای سنگین و ناخوشایند از میان خیابان‌های شهر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حمل و نقل در نقاط مختلف دنیا چگونه انجام میشود؟

۲- جزیره مادلین ، فرشته یخ

برای تجربه سفر با این وسیله دشوار، باید به جزیره مادلین، کمی دورتر از ساحل ویسکانسین سفر کنید. تنها یکی از ایالت‌های Apostle Islands ، که مسکونی و به Bayfield در سرزمین اصلی متصل است؛ در تابستان یک گذرگاه دارد، که در زمستان به بزرگراهی از یخ ضخیم تبدیل می‌شود. در طول زمان بین این دو فصل؛ یعنی زمانی که یخ آنقدر قوی نیست که بتواند عبور خودروها را تحمل کند و از طرفی امکان عبور از گذرگاه به شکل تابستانی وجود ندارد، بخش آتش‌ نشانی Ashland، فرشته یخ را برای حل این مشکل می‌فرستد این قایق‌ ها با استفاده از هدایت کننده‌ های هوا یعنی پروانه‌ هایی که وسیله را با فشار هوا به هر سمت هدایت می‌کنند طوری طراحی شده‌ اند که بتوانند بر روی سطح یخ به نرمی و با امنیت کامل حرکت کنند و تمام ۳۰۲ نفر ساکنان جزیره را به سرزمین اصلی ببرند و از آنجا برگردانند.

حمل و نقل در نقاط مختلف دنیا چگونه انجام میشود؟

۳- شهر کامبوج ، قطار بامبویی

قطار بامبویی، که محلی‌ها آن را نوری صدا می‌زنند، روشی اعصاب خرد کن برای رفتن به اطراف کامبوج به حساب می‌آید. مسافران بر روی سطح و سکویی ساخته شده از نی بامبو قرار می‌گیرند؛ سطحی که اندازه آن به سختی از یک تخت خواب دو نفره تجاوز می‌کند و بر روی دو سری چرخ فلزی جداگانه قرار گرفته است و با کمک نیروی موتوری که در آن قرار داده شده، بر روی مسیر ریل‌های خط آهن حرکت می‌کند. سرعت این وسیله چیزی در حدود ۴۰ کیلومتر بر ساعت است اما انتظار یک سفر راحت و آرام را نداشته باشید. وضعیت خط آهن و مسیرهای ریلی کامبوج به شما می‌گوید که احتمالا سفر پر فراز و نشیبی در پیش خواهید داشت. قطارهای بامبویی در هر سفر، ۱۲ تا ۱۵ نفر را حمل می‌کنند و در مناطق روستایی کشور کامبوج، به شدت محبوب و پر طرفدار هستند. اگر یک زمانی، شانس سوار شدن به یکی از این قطارها را پیدا کردید، این شانس را از دست ندهید. کرایه آن بسیار ارزان است، اما سفر پر فراز و نشیب و پر از دست‌انداز، تنها بخشی از تجربه شما خواهد بود.

حمل و نقل در نقاط مختلف دنیا چگونه انجام میشود؟

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.