بیوگرافی بازیگران

جشنواره موسیقی دفاع تبریز برگزار میشود | تکراری ها

دومین جشنواره موسیقی دفاع ، مقاومت و حماسه همزمان با ١٢ تیر سال روز سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط ناوگان آمریکا در تبریز برگزار می شود.

به گزارش واریته علی محرمی معاون هنری و سینمایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌ شرقی روز شنبه به خبرنگاران گفت: این جشنواره در ۲ بخش گروه نوازی و آثار تولیدی برگزار می‌شود و گروه‌های راه یافته به مرحله نهایی آن در روزهای ١١ و ١٢ تیر با اجرای زنده و در حضور هیأت داوران و تماشاگران با هم به رقابت می‌پردازند.

وی با بیان اینکه اختتامیه جشنواره نیز ١٣ تیر با معرفی برگزیدگان هر بخش برگزار می‌شود، اظهار داشت: طبق فراخوان جشنواره از ۵ گروه در بخش گروه نوازی و از ۵ اثر در بخش آثار تولیدی تقدیر می‌شود.

معاون هنری و سینمایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: در هر ۲ بخش از بهترین آهنگساز، تنظیم کننده، شاعر، نوازنده و خواننده نیز با اهدا جوایزی تقدیر خواهد شد.

محرمی، ادامه داد: این جشنواره به همت این اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی توسط انجمن موسیقی استان و با مشارکت معاونت فرهنگی هنری سپاه عاشورا، سازمان بسیج هنرمندان، صدا و سیما و حوزه هنری آذربایجان شرقی به مدت ۳ روز برگزار می‌شود.‌
وی با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط ناوگان آمریکا گفت: این حادثه لکه ننگی است که در کنار دیگر جنایات آمریکا به خوبی بی صداقتی مقام‌های این کشور را در زمینه حقوق بشر نشان می‌دهد و براین اساس زمانبندی این جشنواره طوری تنظیم شده تا در سالروز این حادثه برگزار شود.

نخستین دوره این جشنواره موسیقی دفاع و مقاومت به دبیری اسفندیار قره باغی با هدف به کارگیری هر چه بیشتر هنر موسیقی در ترویج مفاهیم و ارزش‌های مقاومت در جامعه، ایجاد رقابت سالم بین هنرمندان موسیقی و توجه هرچه بیشتر جوانان به مضامین دفاع مقدس، ایثار، شهادت، مقاومت، استکبارستیزی، مدافعان حرم، بیداری اسلامی و شناسایی استعدادهای جوان جهت صیانت از فرهنگ و هنر بومی و اصیل منطقه در تاریخ ۳ الی ۵ بهمن سال گذشته برگزار شد

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.