بخش سراسری شامل گروه نوازی، تک نوازی و مولودی خوانی می‌شود. در بخش جنبی نیز تجلیل و بزرگداشت یکی از چهره‌ های فاخر موسیقی استان کردستان، اجرای گروه‌ه ای موسیقی منتخب اقوام کشور همزمان با برگزاری جشنواره در سنندج، برپایی نمایشگاه عکس دوره‌ های قبلی با اعلام فراخوان و جمع‌ آوری آثار و تقدیر عکاسان برتر، اعلام فراخوان تولید آثار مستند و فیلم با محوریت موسیقی عرفانی و دف نوازی، برگزاری کارگاه‌ های آموزشی با حضور اساتید برجسته کشوری و بین‌ المللی همزمان با جشنواره و تقدیر از کتاب‌ های آموزشی دف نوازی با اعلام فراخوان قبلی مورد توجه قرار دارد.

همچنین در بخش ویژه آثاری که در قالب گروه نوازی و مولودی خوانی در راستای ایجاد و تحکیم پایه‌ های وحدت و همدلی در جامعه باشند، جدای از بخش مسابقه مورد تقدیر و تجلیل قرار می‌گیرند.

در آیین اختتامیه هشتمین دوره این جشنواره و در بخش معرفی برترین ها، جایزه اول ویژه دبیر جشنواره به گروه معراج نبی به سرپرستی فرید منصوری از کردستان تعلق گرفت، جایزه دوم به گروه آوین از یزد به سرپرستی مریم گلسرخی زاده اختصاص یافت و جایزه سوم این بخش هم به گروه سفیران از سیستان و بلوچستان به سرپرستی علیرضا گلستانی اهدا شد.

آخرین مهلت ارسال اثر به این رویداد ۳۱ تیرماه اعلام شده است.

علاقه‌ مندان به شرکت در نهمین جشنواره بین‌ المللی دف نوای رحمت برای اطلاع از جزئیات و مقررات، دریافت فایل فراخوان و ارسال اثر خود به جشنواره می‌ توانند به سایت سپهر جشنواره ها و رویداد های هنری، حوزه هنری انقلاب اسلامی مراجعه کنند.

نهمین جشنواره بین‌ المللی دف نوای رحمت ۲۲ تا ۲۴ مرداد ماه امسال در شهر سنندج برگزار می‌شود.