بیوگرافی بازیگران

جذابترین سواحل دنیا کدامند؟ | تکراری ها

  • تاریخ : 31ام خرداد 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 253 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

جذابترین مکان هایی که بعنوان یک گردشگر یا شخصی که علاقه مند به طبیعت و زیبایی های خلقت میباشد در اولویت اول سواحلی هستند که آرامشی عمیق و مناظری خیره کننده دارند که بهترین مقاصد گردشگری هر کشوری میتواند همان سواحل زیبایش باشند.

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا جذابترین سواحل دنیا را به شما معرفی کنیم

۱- ساحل شیشه ای

یکی از سواحل کالیفرنیا در آمریکا در قرن ۱۹ به منطقه‌ ای برای تخلیه نخاله‌ ها و زباله‌ هایی تبدیل شده بود که از مناطق اطراف به آنجا ریخته می‌شد تا اینکه در دهه ۱۹۰۰ و ۲۰۰۰ میلادی توسط مسئولین این منطقه پاکسازی بزرگی اتفاق افتاد اما شیشه های باقی مانده از بطری ها و دیگر زباله ها همچنان در این ساحل باقی مانده اند و به صورت سنگریزه های زیبای شیشه ای دیده می شوند.

با گذشت زمان هر روز توریست های بیشتری به این منطقه می آیند و ساحل شیشه ای شهرت زیادی یافته است. حتی برخی افراد این شیشه ها را به عنوان سوغاتی با خود می برند. به ندرت پیش می آید که دخالت دست بشر در تبیعت چنین جاذبه زیبایی را خلق کند و یک ساحل را به جذابترین سواحل دنیا تبدیل کند.

جذابترین سواحل دنیا کدامند؟

۲- ساحل وادو

ساحل درخشان وادو جزیره مالدیو ،یکی از جذابترین سواحل است. این ساحل رویایی در مالدیو یکی از مجموعه سواحلی است که در بسیاری از رسانه های دنیا به ان قطعه ای از بهشت را داده اند. ویژگی خاص این ساحل در شب نمایان است زمانی که آب این ساحل زیبا به صورت کاملا رویایی در تلالو نور مهتاب میدرخشد. گویی میلیون ها ستاره کوچک در عمق دریا غرق شده اند اما در واقع این پدیده بدیع نتیجه وجود فیتوپلانکتون ها یا میکروب های دریایی شب تابی که انگار آب دریا آیینه ستاره ها بر روی زمین شده است.

این موجودات زنده کوچک هنگامی که درهم می تابند ازخود نور ساطع می کنند و زمانی که موجها با ساحل شنی برخورد می کنند پوسته سلولی آنها به سیگنالهای الکتریکی پاسخ داده و نورآبی ازخود تولید می کند. آنها همچنین می توانند شکل ردپای افرادی که برروی ساحل قدم می زنند را بگیرند. این پدیده به تازگی توسط زیست شناسان دریایی مورد بررسی قرارگرفته است.

جذابترین سواحل دنیا کدامند؟

۳- ساحل رنگین کمان

ساحل رنگین کمان ساحل کوچکی است که چندین رنگ را در خود جای داده است و یکی از جذابترین جاذبه ها را برای استرالیا رقم زده. این ساحل می تواند ۷۴ رنگ مختلف را نشان ‏دهد فرسایش خاک و اکسید آهنی که پس از آخرین عصر یخبندان بوجود آمده است در این ساحل کوچک با هم ترکیب می شوند ‏و در رنگ آن تغییر ایجاد می کنند. ساحل رنگین کمان سه ساعت تا بریزبین فاصله دارد. ‏

ساحل رنگین کمان

۴- ساحل کورو

ساحل کورو از جذابترین سواحلی که میتوان به چشم دید در گویان فرانسه، هیچ شباهتی بـه سواحل معمولی کـه با ماسه‌های سفید یا زرد پوشیده شده‌اند ندارد، شگفتی این ساحل بـه‌ خاطر سنگ‌ های سبزی اسـت کـه در سراسر ساحل گسترده‌ شده‌اند.جذابترین سواحل دنیا کدامند؟

۵- ساحل بالوس

در نزدیکی شهر کیساموس یکی از زیباترین سواحل کرت قرار دارد که با نام تالاب بالوس شناخته می شود . این ساحل بین جزیره کوچک ایمری گراووسا و کرت قرار دارد و هم با قایق و هم با ماشین امکان دسترسی به این ساحل وجود دارد . تالاب بالوس دارای نماهای خیره کننده ای می باشد که نمونه ان را در جای دیگری نمی توان شاهد بود . وجود سنگ ها و صخره های بزرگ که توسط شن و ماسه و آب هوای رنگی و آبی فیروزه ای  احاطه شده اند . این ساحل را طبیعی ترین ساحل در کل یونان می دانند و شهرت آن گردشگران بسیار زیادی را همواره بسوی خود جلب می کند . در ماه های ژانویه و اوت  جمعیتی باور نکردنی و خیلی زیادی از این ساحل دیدن می کنند.

ساحل بالوس

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.