بیوگرافی بازیگران

توضیح معاون هنری ارشاد درباره قانون جنجالی اخذ ۱۰ درصد از درآمد کنسرت ها | تکراری ها

  • تاریخ : 13ام خرداد 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 244 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه تلویزیونی سلام صبح بخیر شبکه سه سیما توضیحاتی را پیرامون قانون جدید اخذ عوارض از کنسرت‌ها ارائه داد.

به گزارش واریته سید محمد مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بخش میز موسیقی برنامه تلویزیونی سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما که با کارشناسی رضا مهدوی پخش می‌شود، با اشاره به حاشیه‌ ها و جنجال‌ های تصویب قانون اخذ ۱۰ درصد از درآمد کنسرت‌ها توسط دولت طبق مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی توضیح داد: تصویب قانون اخذ ۱۰ درصد از درآمد حاصل از کنسرت‌ها توسط دولت در حوزه مالیات نیست چرا که برنامه‌ های فرهنگی هنری معاف از مالیات هستند. بنابر این مصوبه یاد شده تحت عنوان عوارض در سال ۹۸ دریافت می‌شود. از سوی دیگر این پیشنهاد از مجموعه پیشنهاداتی بوده که تا آنجا که من می‌دانم و سابقه سنواتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته‌ام، هرسال برای تصویب عرضه می‌شده و طبیعتاً بعد از بررسی مزایا و معایب رد و در قانون بودجه سالانه به تصویب نمی‌رسید.
حسینی ادامه داد: امسال به طور اتفاقی این موضوع دوباره طرح می‌شود و ظاهراً افرادی هم از نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان می‌کنند که طرح یاد شده در فهرستی است که جزو طرح‌ های کاملاً سنجیده شده است، بنابر این این قانون عرضه و در مجلس مطرح شده و پس از تصویب در قانون بودجه ۹۸ منظور می‌شود. اما معاونت هنری وزارت ارشاد به دلیل همان ماجرای سنواتی بودن در جریان نبود و دوستان هم فکر می‌کردند سال‌ ها از این پیشنهاد گذشته و حتماً همه در جریان هستند. در حالی که ما معتقدیم این پیشنهاد در کنار مزایایی که می‌ تواند داشته باشد، معایبی هم خواهد داشت که در صورت بررسی کارشناسی دقیق می‌ توانستیم به حد اعتدالی برای چنین اقدامی برسیم.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد این عوارض ۱۰ درصد که فقط به کنسرت‌ های ۹ کلانشهر تعلق می‌گیرد مقرر است به مراکز فرهنگی هنری شهرستان‌ه ای غیر از مرکز استان برسد. یعنی این بودجه برای استفاده‌ های عمومی وزارت ارشاد به صلاحدید مدیران قرار نمی‌گیرد. این بودجه الزاماً قرار است به‌ عنوان تکمیل پروژه‌ های فرهنگی هنری شهر های کوچک کشور استفاده شود. البته یکی از جنبه‌ های مثبت چنین قانونی توسعه زیر ساخت‌ های فرهنگی برای شهر های محروم با معاضدت هنرمندان است.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.