بیوگرافی بازیگران

ترکیه فیس بوک را ۲۷۰ هزار دلار جریمه کرد | تکراری ها

  • تاریخ : 22ام اردیبهشت 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 277 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

ترکیه به دلیل افشای عکس های خصوصی کاربران فیس بوک در نتیجه یک باگ امنیتی جریمه ۲۷۰ هزار دلاری برای این شرکت تعیین کرده است.

به گزارش واریته سازمان حفاظت از اطلاعات ترکیه به دلیل نقض قوانین اطلاعات این کشور از سوی فیس بوک جریمه ای ۱۶۳۰ میلیون لیری معادل ۲۷۰ هزار دلار برای این شرکت تعیین کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی ترکیه سازمان حفاظت از اطلاعات شخصی ترکیه روز جمعه اعلام کرد به دلیل باگ نرم افزاری که میلیون‌ها تصاویر شخصی کاربران فیس بوک را برای توسعه دهندگان طرف سوم اپلیکیشن فاش کرد این شرکت را جریمه کرده است.

طبق رأی این سازمان فیس بوک اقدامات فنی لازم را برای حفاظت از اطلاعات کاربران انجام نداده و در مدت زمان تعیین شده وجود باگ را به مقامات اعلام نکرده است.

این شرکت فناوری بزرگ که ۱۵ سال تجربه دارد در ماه دسامبر اعلام کرد یک باگ نرم افزاری سبب شده اطلاعات شخصی ۶.۸ میلیون کاربری فاش شود که از فیس بوک برای ورود به سرویس‌ های دیگر استفاده کرده اند. این باگ به اپلیکیشن‌ های طرف سوم اجازه داد طی ۱۲ روز در ماه سپتامبر به تصاویر شخصی کاربران دسترسی داشته اند.

چندی پیش نیز خبری مبنی بر جریمه شرکت فیس بوک توسط کمیسیون تجارت فدرال منتشر شد که طی تحقیقات ادامه دار خود مربوط به روش‌های اشتراک گذاری اطلاعات کاربران این شرکت را بین ۳ تا ۵ میلیارد دلار جریمه خواهد کرد

اما نکته جالب آنکه فیس بوک در گزارش خود تخمین می‌ زند ٣ تا ۵ میلیارد دلار جریمه پرداخت کند. این جریمه مربوط به تحقیقات ادامه دار FTC کمیسیون تجارت فدرال درباره روش‌های اشتراک گذاری اطلاعات کاربران در فیس بوک است. با در نظر گرفتن جریمه ٣ میلیارد دلاری سودآوری کل فیس بوک در سه ماهه نخست سال ۵١ درصد نسبت به سال گذشته کاهش می‌یابد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.