بیوگرافی بازیگران

تار موی بتهوون در حراجی چند هزار پوندی | تکراری ها

  • تاریخ : 22ام خرداد 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 257 بازدید
  • نظرات : بدون نظر
تار موی لودویگ فان بتهوون موسیقی دان بزرگ و به نام آلمانی توسط حراجی ساتبیز به حراج گذاشته خواهد شد
به گزارش واریته حراجی ساتبیز تار مویی از لودویگ فان بتهوون موسیقی‌ دان برجسته‌ی آلمانی که خودش آن را در سال ۱۸۲۶ به دوست پیانیستش هدیه داده بود به مزایده خواهد گذاشت. این تارهای مو در یک قاب چوبی قرن نوزدهم قرار دارد و برای مدت طولانی به عنوان یک میراث گرانبها در خانه هالم فردی که بتهوون طره مو خود را به او هدیه داده بود نگهداری می‌شد.

تخمین زده می‌شود این طره مو به قیمت ۱۵ هزار پوند به فروش برسد، اما «سایمون مگوایر» یکی از مدیران حراجی ساتبیز بیان کرد این طره مو به قیمت بیشتری به فروش خواهد رسید.

اولین معلم موسیقی بتهوون پدرش بود. پدرش یکی از موسیقی‌ دانان دربار بن بود. او مردی الکلی بود که سعی می‌کرد بتهوون را به‌زورِ کتک به‌عنوان کودکی اعجوبه به نمایش بگذارد و از هنرنمایی‌ های او کسبِ درآمد کند. البته استعداد بتهوون به‌زودی بر همگان آشکار شد. بعد از آن بتهوون تحت آموزش کریستیان گوتلوب نیفه قرار گرفت. همچنین بتهوون تحت حمایت مالیِ شاهزادهٔ اِلِکتور همان درباری که پدرش کار میکرد قرار گرفت. بتهوون در ۱۷سالگی مادر خود را از دست داد و با پول اندکی که از دربار می‌گرفت مسئولیت دو برادر کوچک‌ترش را نیز بر عهده داشت.

به مزایده گذاشتن تار های موی یک فرد مشهور بی‌سابقه نیست‌. ساتبیز پیش از این طره‌ی دیگری از موهای بتهوون ، فردریک شوپن و موتزارت را نیز به مزایده گذاشته بود.

تار موی که ساتبیز در سال ۱۹۹۴ به مزایده گذاشت از تختی که بتهوون در لحظات آخر عمرش بر آن آرمیده بود، برداشته شده بود. تار مویی از «مورتزارت» که در سال ۲۰۱۳ در همین حراجی به مزایده گذاشته شد در نهایت به قیمت باورنکردنی ۳۸ هزار پوند به فروش رسید.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.