بیوگرافی بازیگران

بیش از ۱۰۰ برنامه در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو شرکت کردند | تکراری ها

  • تاریخ : 20ام اسفند 1397
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 416 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

دکتر حمید شاه‌آبادی  معاون  صدای جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو که در صبح روز یکشنبه برگزار شد اظهار داشت : سال ۹۷ سال بسیار مهمی بود و رادیو در طول سال در کنار مردم حضور داشتند و در ۱۶ شبکه ملی بیش از ۲۵۰ برنامه متنوع تولید کردند. در سال ۱۳۹۸ منشوری با عنوان گام دوم انقلاب پیش روی ما است که به سمت آن هدف پیش خواهیم رفت و خود را با شاخص‌های این منشور هماهنگ می‌کنیم.

شاه آبادی در مورد بخش‌های این جشنواره گفت: در جشنواره چهاردهم، هفت بخش مورد داوری قرار خواهد گرفت که به طور تصادفی انتخاب شده است. ششمین اجلاس جهانی رادیو نیز دوم اردیبهشت ماه ۹۸ برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: بخش برنامه‌های آزاد با حضور علاقه‌مندان رادیو و بخش ویژه که برنامه‌های مناسبتی است برگزار می‌شود. ۴۰ داور این مجموعه را داوری خواهند کرد. بخش فضای مجازی و سایت‌های رادیوی، رادیونما از بخش‌های دیگر این جشنواره است. ۱۳۸ عنوان برنامه در بخش مستمر مورد داوری قرار گرفت که ۵۶ عنوان برنامه به بخش رقابت جشنواره راه پیدا کرده است. بخش مردمی در بخش گزارش، موسیقی و پادکست‌ها ۴۰ اثر به جشنواره راه پیدا می‌کند. در این بخش برگزیدگان برای تولید برنامه‌های رادیو به کار گرفته خواهد شد که باید قدرت سوژه‌یابی و خلاقیت و تعامل بیشتر با مخاطب را داشته باشند.

معاون صدای جمهوری اسلامی ایران در ادامه توضیح داد: در بخش بین‌الملل بیش از ۱۰۰ برنامه از کشورهای مختلف به دست ما رسیده است. برنامه اجلاس رادیو و جشنواره در ۱۱ کمیته مختلف از ابتدای سال شروع به کار کردند.

وی در ادامه گفت: در اجلاس جهانی رادیو رویکرد ما آینده پژوهی رادیو بوده و مقلات در این حوزه تدوین و به اجلاس ارائه شده است. رادیو و فرهنگ، رادیو و جامعه، رادیو و آینده پژوهی از موضوعات این بخش است. تا کنون چهار میهمان خارجی از بلژیک، رومانی، اقیانوسیه که در از اعضای ABU هستند، حضورشان قطعی شده است. یک همکاری با رادیو تلویزیون آسیا اقیانوسیه در این اجلاس ایجاد شده است.

شاه‌آبادی در ادامه در خصوص تولیدات رادیو در ایام نوروز گفت: هدف ما این است که در ایام نوروز اوقات خوبی را برای مخاطب ایجاد کنیم. برنامه‌های نوروز از قبل از ایام عیدآغز شده و ۱۲ شبکه برای سال تحویل با عناوین مختلف برنامه زنده خواهند داشت.

وی درباره برنامه‌های طنز رادیو بیان داشت: اقدام دیگر ما توجه به حوزه طنز است که هفت شبکه با تولید ۱۳ برنامه فعالیت خواهند کرد. شبکه صبا که اساسا یک شبکه طنز است در ایام عید برنامه‌های ویژه‌ای خواهد داشت. در مجموع با ۲ هزار و ۵۱۱ ساعت برنامه در قالب سه هزار و ۸۷ قطعه برنامه، نوروز را سپری خواهیم کرد. در حوزه مسابقه که مورد استقبال مردم است ۱۴۷ برنامه در قالب هفت برنامه پخش خواهد شد.

معاون  صدای جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت: در بحث راهیان نور که سرمایه بزرگ کشور است و بنا به اهمیت این رویداد، ۱۴ شبکه مختلف این برنامه را پوشش می‌دهند که ۳۷ عنوان برنامه در ایام سفر راهیان نور برنامه تولیدی و زنده خواهند داشت.

وی در ادامه افزود: در بخش نمایش نیز تعدادی برنامه‌های نمایشی خواهیم داشت. شش سریال ۱۰ قسمتی رادیو نمایش نیز در ایام عید پخش خواهد شد. همچنین برنامه‌هایی در حوزه موسیقی نیز ارائه خواهد شد.

شاه‌آبادی در پایان گفت: افتتاح رادیو سفر به مدت یک ماه روی موج Fm برنامه‌های مرتبط با سفر و موضوعات آن را در خدمت مردم قرار خواهد داد که هفت استان آن را پخش خواهند کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.