بیوگرافی بازیگران

بهترین زمان سفر به اسپانیا چه موقع است؟ | تکراری ها

  • تاریخ : 15ام فروردین 1398
  • موضوع : بلاگ
  • بازدید : 344 بازدید
  • نظرات : بدون نظر

اسپانیا یکی از جذاب ترین مقاصد توریستی و گردشگری در کل دنیا بحساب می آید و می توان لحظات باور نکردنی و فوق العاده لذت بخشی را در طی انجام یک سفر تفریحی به آن تجربه کرد؛ البته به شرط اینکه کمی در خصوص آب و هوای اسپانیا و همچنین تعطیلات درج شده در تقویم میلادی این کشور اطلاعات بدست آورید تا بهترین زمان را برای سفر به این کشور زیبا بشناسید

در ادامه این مطلب با واریته همراه باشید تا به شما بهترین زمان برای سفر به کشور اسپانیا را معرفی نماییم.

 

شرایط آب و هوایی حاکم در کشور اسپانیا

اسپانیا از جمله کشورهای ۴ فصل در قاره اروپا بحساب می آید که سفر به آن و بازدید از جاذبه های مختلف طبیعی و گردشگری موجود در آن، در هر کدام از فصل های زیبای خداوند می تواند برای هر گردشگر و مسافری که مقصد سفر خود را شهرهای مختلف اسپانیایی قرار داده، جذاب و فوق العاده لذت بخش تلقی شود! فصل های پاییز و بهار بی تردید از بهترین زمان سفر به اسپانیا محسوب می شوند و شما می توانید با برنامه ریزی سفر خود در این دو فصل از تمامی نقاط مختلف کشور اسپانیا بازدید بعمل آورید. البته ناگفته نماند که اگر سفر خود را در میان ماه های اکتبر تا نوامبر یعنی از ۹ مهر تا ۹ آذر ترتیب دهید و مقصد خود را نیز حاشیه سواحل اقیانوس اطلس قرار دهید، حتما شاهد بارش ها و رگبارهای شدیدی خواهید بود که برای این منظور توصیه می کنیم حتما از لباس مناسب در طول سفر خود استفاده نمایید! به جز ماه های گفته شده که از جمله بهترین زمان سفر به اسپانیا می باشد، ماه می یعنی از ۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد نیز به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی مطلوب و همچنین افزایش میزان جمعیت توریستی و گردشگری وارد شده به داخل کشور اسپانیا، از دیگر زمان های مناسب برای سفر کردن به کشور اسپانیا می باشد.

بهترین زمان سفر به اسپانیا

علاقمندان به شرایط آب و هوایی گرم و خشک می توانند فصل تابستان را برای انجام سفر خود به مناطق مختلف کشور اسپانیا انتخاب کنند. در این فصل مناطق جنوبی اسپانیا دارای آب و هوای گرم و بسیار گرم می باشند همچون منطقه کاستیل (Castile) که پایتخت این کشور یعنی شهر مادرید در آن واقع شده و یا دیگر مناطق جنوبی آن همانند منطقه کوردوبا (Cordoba) و منطقه اندلس (Andalusia) که شهر سویا در آن قرار گرفته است. تابستان های شهر مادرید بسیار گرم و طاقت فرسا می باشند و متوسط دمای این شهر در ماه جولای یعنی از ۱۰ تیر تا ۹ مرداد تقریبا ۲۹ درجه و در ماه سپتامبر یعنی از ۱۰ شهریور تا ۸ مهر حدودا به ۲۴ درجه سانتیگراد محدود می شود. البته فراموش نکنید که مادرید از جمله شهرهای بسیار گرم اسپانیایی با فرا رسیدن فصل تابستان است و گرمترین شهر این کشور نیز شهر سویا نامیده می شود که طبق آمار در بین ماه های جولای تا آگوست یعنی از ۱۰ تیر تا ۹ شهریور از متوسط دمای ۳۴ درجه ای نیز بصورت مقطعی برخوردار شده است! اگر در فصل تابستان قصد انجام سفر با هر دلیلی به کشور اسپانیا کرده اید، توصیه می کنیم حتما سری هم به شهر بارسلون و جزیره کوچک مایورکا بزنید.

شراط آب و هوایی در شهری مثل بارسلون آن هم در فصل گرم و خشک سال یعنی تابستان، به دلیل قرارگیری این شهر در کناره دریای مدیترانه کاملا مرطوب و تا حد زیادی شرجی می باشد که می تواند برای علاقمندان به این نوع از شرایط جوی و همچنین طرفداران باشگاه بزرگ بارسلونا یک مقصد ایده آل قلمداد شود! در این میان از جزیره مایورکا نیز غافل نشوید که بعد از شهر سویا معمولا گرم ترین نقطه کشور اسپانیا با میانگین دمای ۳۳ درجه سانتیگراد بحساب می آید. همچنین بد نیست بدانید که مناطق ساحلی کاستا براوا (Costa Brava) در ایالت کاتالونیا و کاستا دل سل (Costa Del Sol) نیز به ترتیب از میانگین دمای ۲۷ و ۲۵ درجه سانتیگراد در فصل تابستان و در بین ماه های جولای تا آگوست یعنی از ۱۰ تیر تا ۹ شهریور برخوردار می باشند. علاوه بر این مناطق نامبرده شده، سواحل اقیانوس اطلس نیز معمولا در فصل تابستان از جمله مناطق مسکونی و تفریحاتی خنک در کشور اسپانیا بحساب می آید که بطور دقیق باید گفت که در این سواحل از سن سباستین (San Sebastian) گرفته تا لاکرونیا (La Coruna) از دمای متوسط ۲۱ تا ۲۶ درجه سانتیگراد برخوردار می باشند. زمستان ها در آب و هوای اسپانیا نیز اغلب قابل تحمل و دوست داشتنی می باشد!

بهترین زمان سفر به اسپانیا

در فصل سرد سال منطقه ای همچون مناطق ساحلی بخش جنوبی این کشور اعمم از شهر الگسیراز (Algeciras) تا شهر بندری مالاگا (Malaga) به دلیل بهره مندی از متوسط دمایی بین ۱۶ تا ۱۷ درجه سانتیگراد از جمله مقاصد قابل توجه از سوی توریست ها و گردشگران سفر کرده به کشور اسپانیا تلقی می شوند. البته به غیر از مناطق جنوبی، شهرهایی مرکزی اسپانیا همچون پایتخت این کشور یعنی شهر مادرید هم با فرا رسیدن فصل زمستان در آب و هوای اسپانیا به صورت تدریجی دچار کاهش دمای هوا می شود و دمای آن حتی تا ۱ درجه سانتیگراد نیز تنزل پیدا می کند.

وارد شدن موج سرما با آغاز فصل زمستان در اسپانیا سبب می شود تا حتی گرمترین شهرهای این کشور همچون سویا و مایورکا نیز دستخوش تغییرات چشمگیری در شرایط جوی خود شوند و با کاهش دمای قابل توجهی، میانگین دمای آنان به ۱۱ تا ۲۰ درجه سانتیگراد برسد که البته حتی ممکن است دمای آنان از این مقدار نیز کمتر بشود! همچنین بد نیست علاقمندان به انجام سفر به کشور اسپانیا در فصل زمستان این را هم بدانند که با فرا رسیدن موج سرما و یخبندان، ایستگاه های استراحتی زیادی در اطراف کوهستان های این کشور ساخته می شوند که می توانند گزینه های مطلوبی برای درک بهتری از زمستان ها در سفر به اسپانیا بحساب آورده شوند.

 

تعطیلاتی لذت بخش در اسپانیا

هر کشوری بسته به تاریخچه و روزهای خاصی که در گذشته خود داشته، دارای مناسبت های مختلفی می باشد که برخی از این مناسبت ها برای اینکه مردم درک بهتری از بزرگی و عظمت رخداد آنان پیدا نمایند، در روز وقوع خود به عنوان بخشی از تعطیلات تقویمی یک کشور بحساب می آیند؛

بهترین زمان سفر به اسپانیا

ماه آگوست یعنی از ۱۰ مرداد تا ۹ شهریور مناسب ترین زمان برای سفر به اسپانیا می باشد. در این بازه زمانی از تمام گوشه و کنار جهان مردم قصد سفر به کشوری همچون اسپانیا را پیدا می کنند و بدیهی است که در صورت تعلل شما برای انجام سفر به اسپانیا در این بازه زمانی با مشکلات متعددی رو به رو خواهید شد. در ماه آگوست مردم اسپانیا به کشورهایی مثل هلند، آلمان و فرانسه سفر می کنند و اغلب گردشگران این کشورهای نامبرده نیز خاک خود را به مقصد اسپانیا ترک می کنند که در این میان علاوه بر سودآوری و رونقی که سهم صنعت توریسم دارد، مشکلاتی نیز برای بخشی از گردشگران و توریست های عزیز جا به جا شده میان این کشورها بوجود می آید که از جمله این مشکلات در کشور اسپانیا از دید گردشگران عزیز سفر کرده به آن، می توان به عدم دستیابی به هتل ها و مراکز اقامتی مناسب و همچنین بسته شدن تعداد زیادی از رستوران ها و مراکز خرید مناطق مختلف سرزمین اسپانیا اشاره داشت که با فرا رسیدن ماه آگوست خود آماده سفر به سایر کشورهای دور و نزدیک جهان می شوند و دست از کسب و کار خود بر می دارند و با اینکار علنا سبب ایجاد مشکلات بزرگی برای گردشگران در امر خرید و اقامت در آب و هوای اسپانیا می شوند!

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.